בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

העטלף ברעננה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

העטלף ברעננה

 

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית

מבצעים את האופרטה החיננית

העטלף מאת יוהאן שטראוס בשפה העברית

היכל המוסיקה רעננה

מוצאי שבת, ה-10 במאי בשעה 21:00

 

 

 

זמרי האופרה סטודיו, התוכנית לזמרים צעירים של האופרה הישראלית, יופיעו בתוכנית מיוחדת במסגרת עונת המנויים של תזמורת סימפונט רעננה וביצעו בבימוי מלא את האופרטה העטלף אמת יוהאן שטראוס בתרגום לעברית ובליווי פסנתר. הקונצרט יתקיים במוצאי שבת ה-10 במאי בשעה 21:00 בהיכל המוסיקה ברעננה.

 יוהאן שטראוס הבן, מלך הולס הוינאי, כתב אופרטות רבות מלאות בשמלץ סכריני מתקתק ובנעימות משובבות לב. העטלף היא המפורסמת באופרטות של שטראוס ואולי האופרטה הפופולרית ביותר בכל הזמנים והיא מועלת בהצלחה רבה על בימות בתי אופרה רבים ברחבי העולם כולו. הסיפור של העטלף קליל ביותר אך גם משני למדי. זוהי קומדיה וינאית טיפוסית על גבר נשוי המנסה לבלות ערב מהנה בחברת כמה גברות עליזות. רק מאוחר יותר הוא מגלה כי הגבירה הנאוה ששבתה את ליבו יותר מהאחרות היתה לא אחרת מאשר אשתו שלו, אשר הופיעה לנשף בתחפושת. איזנשטיין, גבר וינאי עמיד האמור לרצות עונש מאסר של שבוע מתפתה לבלות בדרך לכלא בנשף מפואר אותו עורך הנסיך הרוסי העשיר אורלובסקי. הוא מציג עצמו כמרקיז רנאר ונדהם לגלות בנשף את המשרתת של אשתו, אדלה, כשהיא עוטה את אחת מגלימותיה המפוארות של גבירתה. אך אדלה מנצלת את ההזדמנות כי אדונה בתחפושת ואינה מגלה את זהותה שלה. כמקובל בהפקות של האופרטה העטלף במהלך הנשף צפויות כמה הפתעות מוסיקליות נוספות.

 את ההפקה של העטלף מביים ניב הופמן בתרגום לעברית של דוד זבה ומשתתפים בה כל סולני האופרה סטודיו: רינת גולדמן (סופרן), ליליה גרצובה (סופרן), יסמין לוי-אלנטק (סופרן), איריס קרלין (סופרן), לימור אילן (מצו-ספרן), אילונה טוייביס (מצו-סופרן), גבריאל לובנהיים (בס-בריטון) ואביאל ליגנל (בס-בריטון). את הזמרים תלווה בפסנתר מריה ניקטין.

עבור לתוכן העמוד