בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

ברודוויי באופרה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

ברודוויי באופרה

חגיגת רוג'רס והמרשטיין
צלילי המוסיקה, המלך ואני, אוקלהומה, קרוסל עם שלושה סולנים מובילים מברודויי בקונצרט השלישי בסדרה הקלאסית הקלה של האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור

הקונצרט השלישי בסדרת הקלאסית הקלה של האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור יביא לאולם הקונצרטים את המוסיקה הנפלאה שכתב הצמד הגדול מכולם בעולם המחזמר האמריקאי- ריצ'רד רוג'רס ואוסקר המרשטיין. הקונצרט יתקיים ב-20 במאי בירושלים (אולם הנרי קראון) וב-21 במאי בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.
בקונצרט יושמעו שירים אהובים ממחזות הזמר האהובים של רוג'רס והמרשטיין כולל צלילי המוסיקה, המלך ואני, דרום פסיפיק, אוקלהומה וקרוסל וכן שירים מהמחזמר ספינת השעשועים שכתבו ג'רום קרן והמרשטיין.
את השירים יבצעו שלושה סולנים מובילים מברודויי, רייצ'ל יורק, גארי מאוור ומרק קודיש. על התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור תנצח אליזבת שולץ, אשר ניצחה בהצלחה רבה על הקונצרט הראשון בסדרה זו השנה – בראוו ברודוויי.

רוג'רס והמרשטיין הם צמד כותבי המיוזיקלס המוביל בכל הזמנים ומחזות הזמר שלהם זכו להצלחה רבה בכל רחבי העולם. הם כתבו במחצית הראשונה של המאה ה-20 וכתבו מחזות זמר עם סיפורי אהבה נוגים ונוגעים ללב, מחזות זמר אשר ברוב המקרים הסתיימו בהפי אנד צפוי אך עם טעם חמצמץ. הם ידעו לגעת ביצירות שלהם גם בנושאים חברתיים בוערים בארצות הברית של תקופתם כמו היחס לשחומי העור, אלימות בין בני זוג במשפחה, גזענות עדתית, פערים חברתיים ועוד. מחזות הזמר שלהם מתרחשים הן בלב ליבה של ארצות הברית (קרוסל, אוקלהומה) והן במקומות אקזוטיים כמו תאיילנד (המלך ואני) או איי הפסיפיק (דרום פסיפיק) ואוסטריה תחת הכיבוש הנאצי (צלילי המוסיקה). רוב מחזות הזמר של רוג'רס והמרשטיין זכו להצלחה גדולה על הבמה ולאחר מכן הפכו לסרטים מצליחים לא פחות.
רייצ'ל יורק הופיע בתפקידים ראשיים בברודוויי במחזות זמר רבים ביניהם עיר המלאכים, עלובי החיים, ויקטור ויקטוריה, נשקיני קיית, קמלוט ועוד. כמו כן היא מופיעה בקביעות בקונצרטים עם תזמורות סימפוניות בכל רחבי העולם וכמו כן שיחקה באינספור סרטים ותוכניות טלוויזיה והקליטה תקליטורים רבים.
גארי מאוור הופיע בברודווי בתפקיד הראשי במחזמר פנטום האופרה וכמו כן בתפקיד אנז'ולרס בעלובי החיים ובתפקידים ראשיים במחזות הזמר ספינת השעשועים, ישו כוכב עליון, סוויני טוד, סיפור הפרברים ועוד. הופיע במשך זמן רב בקונצרטי המוסיקה של אנדרו לויד וובר בארצות הברית ובכל רחבי העולם. מופיע בקביעות בקונצרטים עם תזמורות סימפוניות בכל רחבי העולם.
מרק קודיש מופיע כשחקן במחזות ובמחזות זמר רבים בברודווי ובכל רחבי ארצות הברית. הופיע בתפקידים ראשיים במחזות הזמר שודדי הים מפנזנס, צ'יטי צ'יטי בנג בנג, מילי המודרנית בתכלית, היפה והחיה, יוסף וכתונת הפסים, זורבה, המכשפות מאיסטוויק ועוד, כמו כן מרבה להקליט ולהופיע בקולנוע ובטלוויזיה.
אליזבט שולץ היא כיום המנהלת המוסיקלית של התזמורת הסימפונית של מרילנד בארצות הברית לאחר שהיתה מנהלת מוסיקלית ומנצחת בית בתזמורות נוספות בארצות הברית כולל התזמורת הסימפונית הלאומית, התזמורת הסימפונית של ווטרלו ומנצחת משנה בתזמורת הפילהרמונית של בפלו. היא ניצחה גם על התזמורת הפילהרמונית של ניו יורק, תזמורת וושינגטון די.סי., התזמורת הסימפונית של בוסטון ועוד אינספור תזמורות בארצות הברית ובאירופה כולל התזמורות הסימפוניות של מילווקי, קולורדו, צפון קרוליינה, ניו הייבן, מדיסון, אנאפוליס, אורגון אנקורג' ועוד. באירופה ניצחה על התזמורת הקאמרית של מיינץ וכן על התזמורת הסימפונית הלאומית בסיור קונצרטים בפריס, לונדון, וינה ואמסטרדם. היא היתה מנצחת אורחת בפסטיבל המוסיקה של אספן וכן עבדה כמנצחת משנה אורחת באופרה של פרסי (הבסטי) ובתזמורת הסימפונית של בוסטון. הרפרטואר שלה רחב ומגוון וכולל את הרפרטואר הסימפוני הקלאסי, מוסיקה בת זמננו, וכן רפרטואר קלאסי-קל נרחב.

לדף המופע

עבור לתוכן העמוד