בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

מלגות 2008 לזמרי אופרה צעירים

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מלגות 2008 לזמרי אופרה צעירים

במסגרת מלגות האופרה הישראלית הניתנות לעידוד זמרי אופרה צעירים יוענקו גם השנה שלוש מלגות הניתנות על ידי אנשים פרטיים המשלבים בדרך זו את אהבתם לאמנות האופרה ואת הערכתם לדור הצעיר של זמרי אופרה ישראלים.
ראשון נותני המלגות לזמרים צעירים היה יעקב בסר שהלך לעולמו לפני מספר שנים ולפני מותו תרם כסף לקרן שתמשיך לציין את זכרו על ידי הענקת מלגות לזמרים צעירים. השנה הוענקה המלגה הזו בפעם ה-15 והיא ניתנה לזמרת האופרה הצעירה שירלי הוד המופיעה בתפקיד קלורינדה בהפקת האופרה הנודדת של סינדרלה והמופיעה בקביעות בפעילויות החינוך של האופרה הישראלית בכל רחבי הארץ ובמופעי שעת אופרה לילדים כולל המופע אותו כתבה וביימה והיא מנחה הבה נשיר אופרה.
המלגה ע"ש ברוך גרבוב ז"ל מוענקת השנה בפעם ה-13 והיא תינתן לזמר הטנור הצעיר יוסף ארידן שמבצע השנה מספר תפקידים חשובים באופרה הישראלית כולל נמורינו בשיקוי האהבה, טרבוקו בכוחו של גורל, פונג בטורנדוט, גורו במאדאם בטרפליי, רמירו בהפקה הנודדת של סינדרלה וכן יבצע את תפקיד אבולעפיה באופרה מסע אל תוף האלף שהאופרה הישראלית תעלה בבית האופרה ברומא בחודש מאי.
מלגת הגברת סידוניה ברקוביץ' תוענק השנה בפעם העשירית והיא תינתן לזמר הטנור הצעיר גיא מנהיים שביצע בשנה שעברה את תפקיד פרנץ והמשרתים האחרים בסיפורי הופמן ואת תפקיד המורה למחול באריאדנה בנקסוס. גיא מנהיים מופיע בקביעות בקונצרטים של האופרה הישראלית ובפעילויות החינוך של האופרה בכל רחבי הארץ.
החל משנת 1991, בה הוענקה מלגה מסוג זה בפעם הראשונה, זכו במלגות האופרה הישראלית לעידוד זמרי אופרה צעירים למעלה מ-30 זמרים שחלקם מופיעים בקביעות בתפקידים ראשיים באופרה הישראלית ואחרים כבר הופיעו בתפקידים ראשיים בבתי אופרה רבים בכל רחבי העולם. 

 

עבור לתוכן העמוד