בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

מסע אל תום האלף תציין את חגיגות ה-60 למדינת ישראל באיטליה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מסע אל תום האלף תציין את חגיגות ה-60 למדינת ישראל באיטליה

האופרה על פי ספרו של א.ב.יהושע תועלה בבית האופרה היוקרתי של רומא ביום העצמאות

האופרה  מסע אל תום האלף על פי הסופר א.ב. יהושע למוסיקה של יוסף ברדנשווילי, בבימוי של עמרי ניצן ובעיצובה של רות דר, בהפקת האופרה הישראלית, נבחרה לציין את חגיגות ה-60 למדינת ישראל באיטליה. 200 אנשי האופרה, זמרים, מקהלה ותזמורת האופרה, ישתתפו בביצוע החגיגי ברומא שיתקיים במוצאי יום העצמאות ב- 8.5.08 בבית האופרה היוקרתי של רומא. האופרה תועלה בעברית עם כתוביות באיטלקית ואנגלית.

ההזמנה הרשמית לאופרה הישראלית הגיעה משגריר ישראל באיטליה מר גדעון מאיר והסיור התאפשר בזכותה של הועדה לחגיגות ה-60 למדינת ישראל באיטליה, ועדה אותה ייסד השגריר מר מאיר ואשר בראשה עומד יצחק פקין. את הסיור מפיק אלסנדרו ניקוסיה, העומד בראש אחת מחברות ההפקה הגדולות של אירועי תרבות באיטליה, "קומוניקרה אורגניזאדו".
השגריר מאיר, בחר להזמין לאיטליה, מולדת האופרה, את בית האופרה הישראלית בכדי לשקף את הישגיה של האופרה בישראל שקנתה לה מוניטין ברחבי העולם, ודווקא את "מסע אל תום האלף" לציון חגיגות ה-60 למדינת ישראל מתוך שאיפה להציג באיטליה יצירה ישראלית מקורית של א.ב. יהושע מגדולי הסופרים הישראלים שנחשב ונקרא מאוד באיטליה.

 מסע אל תום האלף תועלה ברומא בניצוחו של אשר פיש, מנהלה המוסיקלי של האופרה. תשעת הסולנים הישראלים שישתתפו בהפקה הינם אלו שהופיעו בבכורה העולמית של האופרה: הטנור גבי שדה בתפקיד בן עטר כפול הנשים, אירה ברטמן בתפקיד האישה השנייה, עדנה פרוחניק בתפקיד האישה הראשונה ולריסה טטוייב בתפקיד אסתר מינה. עוד משתתפים הקונטרה טנור יניב ד'אור בתפקיד הרב אלבז, יוסף ארידן בתפקיד אבולעפיה, נח בריגר בתפקיד לוינס, ולדימיר בראון בתפקיד אבו לוטפי ויותם כהן בתפקיד הבורר.
בהשתתפות מקהלת האופרה הישראלית ותזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון.

האופרה מסע אל תום האלף הועלתה בבכורה עולמית במאי 2005 בבית האופרה הישראלית, לציון 20 שנה להיווסדה. האופרה הולחנה בידי יוסף ברדנשווילי,המלחין הישראלי שעלה ארצה מגאורגיה לליברית של הסופר הישראלי הנודע א.ב. יהושע, על פי הרומן שלו.

עבור לתוכן העמוד