בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

שעות אופרה לילדים בפסח

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שעות אופרה לילדים בפסח

 

שעת אופרה לילדים בחול המועד הפסח
מופעי בוקר בבית האופרה
במשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב
חליל הקסם, הנזל וגרטל ועוד


האופרה ישראלית שמחה להציג בחול המועד פסח שורה של מופעי שעת אופרה לילדים באכסדרת בית האופרה במשכן לאמנויות הבמה. מופעי שעת אופרה לילדים מתקיימים דרך קבע בימי שלישי בשעה חמש אחה"צ,. בכל המועד פסח מתוכננים בין 4 ל-8 מופעים בשעות הבוקר.
מופעי שעת אופרה לילדים מאפשרים לילדים מגיל צעיר (שלוש ומעלה) לחזות בהפקה אופראית של סיפורים אהובים ומוכרים כמו חליל הקסם, הנזל וגרטל ועוד, וכן מאפשרת לילדים להתנסות בחוויית השירה האופראית (במופע הבה נשיר אופרה). מופעי שעת אופרה לילדים מתקיימים כבר למעלה משמונה שנים. כל המופעים מתקיימים בבימוי מלא עם תלבושות ססגוניות ובלווי פסנתר. רוב המופעים מושרים בשפה העברית. הזמרים המשתתפים בהפקות שעת אופרה לילדים הם זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית.

תוכנית שעת אופרה לילדים לחג הפסח:

אורפיאו ואאורידיצ'ה
הזמר המהולל אורפיאו יורד לשאול כדי להציל את אהובתו אאורידיצ'ה, בעזרתו של אל האהבה, אמורה. האם יצליח
להתגבר על כל המפלצות ולהחזיר אליו את אהובתו? עיבוד לאופרה האהובה מאת גלוק, השירה באיטלקית בליווי דיאלוגים בעברית.
יום ד' 23.4.08 , חוה"מ פסח, 10:30


חליל הקסם
איש הציפור פפגנו יוצא בחיפוש אחר הנסיכה פמינה אל ארצו של זרסטרו. בדרך יפגוש את מלכת הלילה ושלוש העוזרות המסתוריות שלה, ואפילו ימצא אהבה. האופרה האהובה של מוצרט בגרסה צבעונית ומשעשעת ובעיבוד מיוחד לילדים בשפה העברית.
 יום ג' 22.4.08 , חוה"מ פסח,  10:30


הנזל וגרטל
האגדה הידועה על האחים הנזל וגרטל אשר פוגשים ביער במכשפה הרעה ומוקסמים מבית הממתקים שלה. גרסתו האופראית של הומפרדינק בעיבוד לילדים בשפה העברית.
יום ה' 24.4.08 , חוה"מ פסח, 10:30


הבה נשיר אופרה
כיצד מחממים את הקול לפני הופעה? מהו מקצב? מה תפקידו של המנצח באופרה? כל אלה ושאלות נוספות בשעת אופרה מיוחדת ואינטראקטיבית בה זוכים הילדים ללמוד ולהתנסות במרכיבי האופרה השונים.
כתיבה, בימוי והנחייה: שירלי הוד
יום ב' 21.4.08 , חוה"מ פסח, 10:30

לדפי המופע

עבור לתוכן העמוד