בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

אופרה ואגדות ילדים בשבת של זהב

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

אופרה ואגדות ילדים בשבת של זהב

מסינדרלה ושלגיה לבת הים הקטנה והנזל וגרטל
שבת, ה-12 באפריל בשעה 11:00 בבית האופרה


סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה השלישית. בכל הקונצרטים משתתפים זמרי אופרה ישראלים וזמרים אורחים מחו"ל המשתתפים בהפקות האופרה הישראלית. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט הקרוב בסדרה, "אופרה ואגדות ילדים", יוקדש לקטעים מאופרות המבוססות על אגדות הילדים האהובות של האחרים גרים ומחברי אגדות נוספים. בקונצרט יושמעו קטעים משתי אופרות המבוססות על אגדת סינדרלה, האופרות של רוסיני (לה צ'נרנטולה) וזו של מסנה (סנדריון). כמו כן יושמעו קטעים מעלמת השלג, הלא היא שלגיה, של רימסקי קורסקוב, מ"רוסלקה", הלא היא בת הים הקטנה 
של דבוז'ק וכמובן מהנזל וגרטל של הומפרדינק, אופרת הילדים האהובה ביותר בכל הזמנים.
כל מלחין עיבד את האגדות המוכרות באופן ייחודי וכך לסינדרלה אצל רוסיני אין אימא חורגת אלא דווקא יש אב ואין פייה טובה אלא במקומה יש לנו את המחנך של הנסיך ובסינדרלה של מסנה הנסיך מגולם על ידי זמרת מצו סופרן ודווקא כאן יש פייה.
שבת של נסיכות, פיות ומכשפות, שבת של חיפוש אחר אהבת אמת ועל הנסיך שיבוא על הסוס הלבן כדי שניתן יהיה לחיות באושר ועושר עד עצם היום הזה.
בין הזמרים שישתתפו בקונצרט הסופרניות הילה בג'יו, אירה ברטמן, ליליה גרצובה, נעה דנון ושירלי הוד, המצו סופרניות לימור אילן, קרין הוכמן, סבטלנה סנדלר ואלכסנדרה שבת, הטנור יוסף ארידן והבריטון יבגני נז'ינץ.
את הזמרים המשתתפים בקונצרט ילווה ליד הפסנתר איתן שמייסר.

לדף המופע

עבור לתוכן העמוד