בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית בקונצרט מיוחד בסדרה צעירים במרכז

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית בקונצרט מיוחד בסדרה צעירים במרכז

מרכז המוסיקה ירושלים
יום שלישי, 4 במרס בשעה 17:00


זמרי האופרה סטודיו, התוכנית לזמרים צעירים של האופרה הישראלית, יופיעו בתוכנית מיוחדת במסגרת הסדרה צעירים במרכז של מרכז המוסיקה ירושלים. הקונצרט יתקיים ביום שלישי ה-4 במרס בשעה 17:00. בסדרה צעירי במרכז מופיעים דרך קבע מיטב המוסיקאים הישראלים הצעירים וזו הפעם הראשונה שזמרי האופרה סטודיו מופיעים בסדרה.
התוכנית המיוחדת בקונצרט זה היא "מתבולל בק(ו)לות" – מוסיקה לבימת האופרה, התיאטרון והמחזמר מאת מלחנים יהודיים. התוכנית תעקוב אחר המורשת הקולית-תיאטרלית של מגוון מלחינים יהודיים שניסו כל אחד בדרכו לשמור על זהותם היהודים וב זמנית לשרד בחברה בה הם פעלו גם אם לעתים זה נעשה בדרך ההתבוללות.
בקונצרט יושמעו אריות מאת מלחינים אירופאיים שחיו בעולם שלא תמיד אהד את יהדותם ובהם מאיירבר (דינורה), הלוי (היהודיה), אופנבך (לה פריקול וסיפורי הופמן), וייל (אופרה בגרוש, מגע אחד של ונוס) וכן שירים מאת שנברג ומהלר. כמו כן תושמענה יצירות של מלחינים אמריקאיים מובילים שכתבו לתיאטרון כמו ג'ורג' גרשווין, לאונרד ברנשטיין וסטיבן זונדהיים וכן אריות מתוך אופרות של המלחינים הישראלים מרק לברי (דן השומר), גיל שוחט (מקס ומוריץ) ויוסף ברדנשווילי (מסע אל תום האלף) וכן שני שירים מאת סשה ארגוב.
זמרי האופרה סטודיו הם רינת גולדמן (סופרן), ליליה גרצובה (סופרן), איריס קרלין (סופרן), לימור אילן (מצו-ספרן), אילונה טוייביס (מצו-סופרן), גבריאל לובנהיים (בס-בריטון) ואביאל ליגנל (בס-בריטון). את הזמרים ילווה בפסנתר תמיר חסון, המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו.

עבור לתוכן העמוד