בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

למות מאהבה בשבת של זהב

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

למות מאהבה בשבת של זהב

תוכנית מיוחדת לרגל שנת פוצ'יני הבינלאומית בסדרה שבת של זהב באופרה הישראלית
שבת, ה-15 במרס בשעה 11:00 בבית האופרה

סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה השלישית. בכל הקונצרטים משתתפים זמרי אופרה ישראלים וזמרים אורחים מחו"ל המשתתפים בהפקות האופרה הישראלית. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט הקרוב בסדרה, למות מאהבה, יוקדש ליצירותיו של ג'קומו פוצ'יני לרגל שנת פוצ'יני הבינלאומית המציינת 150 שנה להולדתו של המלחין. פוצ'יני הוא אחד מהאהובים שבמלחיני האופרה ויצירותיו מבוצעות דרך קבע בכל בתי האופרה בעולם, כולל באופרה הישראלית, שם יעלו בקרוב את טורנדוט ואת מאדאם בטרפליי של המלחין.
בקונצרט יבוצעו אריות וסצנות מהאופרות האהובות של פוצ'יני כמו לה בוהם, טוסקה, מנון לסקו, החוגה, ג'אני סקיקי, הנזירה אנג'ליקה ועוד. המאפיין המרכזי באופרות של פוצ'יני הוא הגיבורות הטרגיות שלו, נשים האוהבות בכל מאודן ובסופו של דבר מתות בשברון לב או ממחלה (מימי בלה בוהם), או בהתאבדות (טוסקה והנזירה אנג'ליקה).
בין הזמרים שישתתפו בקונצרט הסופרניות אירה ברטמן, מירלה גרדינרו, נעה דנון ולריסה טטוייב, המצו סופרניות סבטלנה סנדלר ואלכסנדרה שבת, הטנור יותם כהן והבריטון סמואל דה בק שפיצר.
את הזמרים המשתתפים בקונצרט תלווה ליד הפסנתר לנה גרשוני.

לדף המופע

עבור לתוכן העמוד