בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

אלפי ילדים בנתניה יצפו ב"סינדרלה" הפקת "האופרה הנודדת" של האופרה הישראלית

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

אלפי ילדים בנתניה יצפו ב"סינדרלה" הפקת "האופרה הנודדת" של האופרה הישראלית

היכל התרבות נתניה, 23.3 – 31.3
האופרה הישראלית תופיע בפני כ- 5000 ילדים, תלמידי בתי ספר בנתניה עם "סינדרלה" הפקה מיוחדת במסגרת "אופרה נודדת" מפעל מיוחד המתקיים זו השנה השנייה ומאפשר לאופרה לצאת עם כוחותיה המקצועיים בהפקות בימתיות מלאות לישובים מחוץ למרכז. יוזמה זו נועדה לפתוח צוהר ולקרב קהל צעיר בישובים המרוחקים מן המרכז אל עולמה הקסום של האופרה.
"האופרה הנודדת" מתקיימת בשיתוף "סל תרבות ארצי". קהל התלמידים זוכה להכנה לקראת צפייה בבתי הספר לפני הגעתו למופעים.
המופעים יתקיימו בהיכל התרבות נתניה בתאריכים 23.3.08 - 31.3.08, פעמיים ביום בבוקר ומופע ערב אחד ב- 23.3.08 , שיהיה פתוח לקהל הרחב.

האופרה "סינדרלה" מאת רוסיני שתבוצע בעברית, תורגמה ועובדה על ידי דוד זבה שגם מנצח עליה. את ההפקה ביימה רקפת לוי שגם עיצבה ועיבדה. עיצוב תאורה: בנצי מנור. הזמרים המשתתפים: ברכה קול (סינדרלה), שירלי הוד ונועה דנון (האחיות), יוסף ארידן (הנסיך), ענת עיני (האמא) וגבריאל לובנהיים (עוזר הנסיך). התזמורת המלווה: סימפונט רעננה.
עד כה הועלתה הפקה זו בב"ש, נהריה, אופקים, עכו, קרית מלאכי, ירושלים, לוד, בת- ים, חיפה, עפולה ועוד.

אומרת חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית: "הנחלת האופרה לקהלים מגוונים ברחבי הארץ הייתה תמיד אחד היעדים החשובים שלנו. החשיפה לאמנות במה זו היא חלק משגרת החיים של מיליוני אנשים בעולם שנשבו בקסמה ואין סיבה שהקהל הישראלי לא יוכל להתוודע מקרוב לחוויית הצפייה באופרה."

"סינדרלה" היא גרסה בת שעה ורבע על במת זירה. התזמורת נמצאת על הבמה והנגנים הם חלק מן הסיפור. עוד לפני תחילת האופרה הקהל נחשף לפעילות ההתארגנות של הזמרים והתזמורת: מעין הצצה אל אחורי הקלעים.
הפקה זו מחזירה לסיפור כמה מהאלמנטים המוכרים והאהובים של אגדת ילדים זו: האם החורגת (במקום האב באופרה של רוסיני), נעל הזכוכית (במקום הצמיד אצל רוסיני) כל זאת, כדי להפוך את הסיפור לנגיש ומוכר יותר לקהל. הפיה הטובה היא אלידורו, דמות גברית אותה מגלם המנצח דוד זבה.

לדף המופע

עבור לתוכן העמוד