בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

להקת המחול קומפלקשנס מניו יורק –בביקור ראשון בישראל במסגרת סדרת מחול במשכן

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

להקת המחול קומפלקשנס מניו יורק –בביקור ראשון בישראל במסגרת סדרת מחול במשכן

"..הכוריאוגרפיה של רודן היא כמו לבה רותחת, זורמת בעוצמה מטלטלת"
(ניו יורק טיימס)
"הזהרו לכם: האנרגיה והלהט של הלהקה הזו מדבקים" (הולנד דאנס פסטיבל)

הלהקה שבמרכזה שני הוירטואוזים: הכוריאוגרף  דוויט רודן והרקדן דזמונד רצ'רדסון שעבדו עם מדונה,פרינס לני קרביץ ואחרים, רוקדת את העיר ניו יורק: הרקע התרבותי והאתני של העיר, הקולנוע והצילום, הטלוויזיה, האופנה, השירה והתיאטרון, מחול הרחוב ותרבות הפופ, בסגנון עכשווי וייחודי למוסיקה של נינה סימון, שופן ועוד

21.3.08-27.3.08


להקת המחול האמריקאית "קומפלקשנס", זוכת "פרס הביקורת" האמריקאי, תגיע לביקור ראשון בישראל ותופיע בת"א במסגרת סדרת מחול במשכן  וברחבי הארץ בערב המורכב מעבודותיו של המנהל האמנותי והכוריאוגרף של הלהקה דווייט רודן. הסולן,הרקדן הראשי והמנהל האמנותי השותף בלהקה הוא דזמונד ריצ'רדסון הנחשב לאחד מרקדני המחול המודרני הגדולים ביותר כיום.
המופעים יתקיימו בתאריכים 21.3.08  - 27.3.08 בת"א במסגרת סדרת מחול במשכן ,בירושלים, חיפה והרצליה.
להקת "קומפלקשנס" הוקמה לפני  שתים עשרה שנים על ידי דווייט רודן ודזמונד ריצ'ארדסון, שניהם רקדנים סולנים לשעבר בלהקת אלווין איילי. הראשון נחשב לכוריאוגרף שטבע שפה חדשה מבחינה תנועתית, בימתית וחזותית והשני המוגדר על ידי מבקרי המחול ואנשי מקצוע כ"אחד הרקדנים הנשגבים ביותר "( ניו יורק טיימס).
שני יוצרים אלה הקימו להקה השואבת את חומריה והשראתה מהדופק התוסס של העיר ניו יורק ופיתחו סיגנון עכשווי וייחודי משלה. חומרים אלה מורכבים מהססגוניות האתנית תרבותית, מהשפעות של קולנוע, צילום, טלוויזיה, אופנה עכשווית, תיאטרון, מחול קלאסי מחול רחוב ומתרבות הפופ. הרקדנים מייצגים מיקרוקוסמוס גלובלי מאוחד, המחוייב לפוליטיקה, חברה ונושאים אחרים שרלוונטים כאן ועכשיו אך גם אוניברסליים ונצחיים.הלהקה נודעת באתלטיות הפראית של רקדניה, מהמוכשרים והמוערכים ביותר בעולם המחול, וברפרטואר הרבגוני שלה.

הכוריאוגרף דווייט רודן, החל לרקוד בגיל 17 תוך כדי לימודי משחק. הוא הופיע בלהקת המחול המודרני של דייטון ובלט מונטריאול לפני שהפך לרקדן מרכזי בלהקתו של אלווין איילי. תחת הנהגתו הפכה "קומפלקשנס" הלהקה שהקים, ללהקה חשובה המוזמנת להופעות ברחבי ארה"ב והעולם. דווייט יצר למעלה מ-60 עבודות עבור הלהקה ועבור להקות אחרות כמו: להקת אלווין איילי, להקת המחול של הארלם, הניו יורק סיטי באלט, בלט סקרמנטו, וושינגטון בלט,  בנוסף יצר כוריאוגרפיות לסרטים, תיאטרון ומופעים חיים של סירק דה סוליי, פרינס,לני קרביץ, פטריק סוויזי ועוד.
הרקדן הוירטואוזי דזמונד ריצ'ארדסון, שותפו של דווייט להקמת הלהקה וניהולה האמנותי, הוגדר על ידי הניו יורק טיימס כ"אחד הרקדנים המודרנים הגדולים בני זמנינו", הוא היה כאמור רקדן סולן בלהקת אלווין איילי וכן סולן בלהקתו של וויליאם פורסיית.. הוא מחלק את זמנו כרקדן ב"קומפלקשנס" והופעות בלהקות חשובות כמו בלט סן פרנסיסקו, בלט סקלה דה מילנו, בלט האופרה השבדית. כמו כן  הופיע עם אמנים כמו פרינס, מייקל ג'קסון, מדונה ואריתה פרנקלין וכן הופיע בסרט זוכה האוסקר  "שיקגו". לאחרונה הופיע בתפקיד ראשי בהפקה החדשה של ג'ולי טיימור "ביאוולף" באופרה של לוס אנג'לס. השנה זכה ריצ'ארדסון בפרס "אייפקס" של בית הספר של אלווין איילי, על תרומתו לעולם המחול.
 
במופעים בישראל תרקוד הלהקה את היצירות הבאות של רודן: "פרדריק היקר" למוסיקה של שופן, "אבוד" יצירה לשלושה גברים למוסיקה של וירה הול, "גרביטי",למוסיקה של ג'ון מאייר,  "למנט", סולו של דזמונד ריצ'ארדסון למוסיקה של קרולין וורתינגטון וצ'ארלס וי ג'וניור,  "מודי בלוטי בלוז", למוסיקה של רוי ביוקנן, מאדי ווטרס, סון האוס וסטיב ריי ווהן, "לוקס", למוסיקה של אריק ויטאקר" חליפה יפה גרגירית", מחווה למוזיקה של נינה סימון.

לדף המופע

עבור לתוכן העמוד