בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

אופרה באור עקיבא: שלושה קונצרטים עם סולני האופרה הישראלית

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

אופרה באור עקיבא: שלושה קונצרטים עם סולני האופרה הישראלית

בהיכל התרבות באור עקיבא
נצרט הראשון ב-10 בינואר

מתוך מטרה להביא את חדוות האופרה לקהלים רחבים ולחובבי אופרה בכל הארץ פותחת האופרה הישראלית סדרה של שלושה קונצרטים של להיטי אופרה בהיכל התרבות באור עקיבא.
סולני האופרה הישראלית יגיעו לאור עקיבא ויבצעו את מיטב הלהיטים האופראיים בתלבושות ססגוניות ובליווי פסנתר (איתן שמייסר) והנחייה (מיכאל אייזנשטדט).

הקונצרט הראשון, "וינה נשים ויין", (10 בינואר, 20:30) יוקדש לאופרטה הוינאית ובו יבצעו סולני האופרה, הילה בג'יו, נעה דנון וגיא מנהיים את מיטב הלהיטים מאופרטות כמו העטלף (יוהאן שטראוס), האלמנה העליזה (להאר), הרוזנת מריצה (קלמן) ועוד אופרטות שנכתבו בסגנון הוינאי לא רק באוסטריה אלא גם בשאר ארצות אירופה. זוהי תוכנית עם השמאלץ של האופרטה מוינה דרך פריס ואפילו עד לארצות הברית עם הפתעות רבות.

בהמשך הסדרה:
הנשים של מוצרט (21 בפברואר)
מה עושות בדיוק כולן? גבירות ומשרתות כאחת, הנשים של מוצרט עושות כל שביכולתן להערים על הגברים המנסים לפתותן. מבט משעשע, קליל ונוקב על היחסים שבינו לבינה.
אריות ודואטים מתוך כך עושות כולן, נישואי פיגרו, דון ג'ובני, חליל הקסם ואופרות נוספות מאת מוצרט.
למות מאהבה (27 במרס)
למה הסופרן תמיד חייבת למות כשהמסך יורד? למה אנחנו נהנים כאשר הסופרן שרה אריה נוגעת ללב לפני שהיא לקוחת את חייה במו ידיה? הגיבורות הטרגיות הנוגות והאהובות של ורדי, פוצ'יני ומלחינים נוספים עושות כל שביכולתן כדי ליהנות מאהבתן העזה כמוות, אך בדרך כלל הסוף הוא בלתי נמנע.
אריות ודואטים מתוך לה בוהם, מאדאם בטרפליי, לה טרוויאטה, ריגולטו ועוד.

 

 

עבור לתוכן העמוד