בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

שבת של זהב - חגיגה בסוויליה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שבת של זהב - חגיגה בסוויליה

4/12/2007

חגיגה בסוויליה בשבת של זהב
בסדרה שבת של זהב באופרה הישראלית
שבת, ה-15 בנובמבר בשעה 11:00 בבית האופרה


סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה השלישית. בכל הקונצרטים משתתפים זמרי אופרה ישראלים וזמרים אורחים מחו"ל המשתתפים בהפקות האופרה הישראלית. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט השלישי בסדרה, חגיגה בסוויליה, מתמקד באופרות המתרחשות בעיר הספרדית הדרומית, שהיתה חביבה במיוחד על מלחיני אופרות רבים, בכל הסגנונות ובכל השפות.
בקונצרט נפגוש את הצוענייה המודרנית כרמן (מהאופרה הפופולרית של ביזה) המאמינה באהבה חופשית ואת חברותיה הצועניות המלוות אותה לכל מקום. מוצרט מיקם בסוויליה הן את דון ג'ובני והן את נישואי פיגרו וקטעים מאופרות אלו יושמעו גם כן בקונצרט כולל קטעים מתוך הספר מסוויליה של רוסיני, האופרה שמבחינת הסיפור מקדימה את נישואי פיגרו. וכמו כן נשמע קטעים מתוך האופרה פידליו של בטהובן שגם היא מתרחשת בסוויליה.
בין הזמרים שישתתפו בקונצרט הסופרניות אנסטסיה קלוואן, נעה דנון, אירה ברטמן, הילה בג'יו ומריה יופה, זמרות המצו סופרן שירה רז ואלכסנדרה שבת, הטנורים יוסף ארידן וגיא מנהיים והבריטון נח בריגר.
את הזמרים המשתתפים בקונצרט תלווה ליד הפסנתר לנה גרשוני.

לדף המופע

עבור לתוכן העמוד