בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

חגיגית שופן באופרה הישראלית

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

חגיגית שופן באופרה הישראלית

דניל טריפונוב (רוסיה) ואינגולף וונדר (אוסטריה) מנגנים שופן
עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע
15 ביולי בבית האופרה, 16 ביולי בבאר שבע

במסגרת שיתוף הפעולה ההדוק של האופרה הישראלית ומכון התרבות הפולני בישראל יתקיים בחודש יולי קונצרט ובו יופיעו שניים מהזוכים בתחרות שופן הבינלאומית שהתקיימה בסתיו האחרון בוורשה. הזוכים בפרסים השני והשלישי בתחרות הובטחו מראש כי יופיעו בקונצרטים בארץ כחל מהפרס בו זכו.
בקונצרט יופיעו הזוכה בפרס השני בתחרות, הפסנתרן האוסטרי אינגולף וונדר, והזוכה בפרס השלישי בתחרות, הפסנתרן הרוסי דניל טריפונוב שמאז זכה לפני חודש בפרס הראשון בתחרות ארתור רובינשטיין שהתקיימה בארץ ובעקבות כך מעוררת הופעתו בקונצרט עניין רב פי כמה.

הקונצרט מוקדש כולו ליצירות שופן. טריפונוב ינגן את הקונצ'רטו השני של שופן וכן את האנדנטה וגרנד פולונז בעוד וונדר ינגן את הקונצ'רטו הראשון של שופן. על תזמורת הסינפונייטה הישראלי באר שבע ינצח מנהל המוסיקלי דורון סלומון.

הקונצרטים יתקיימו ביום שישי ה-15 ביולי (13:00) בבית האופרה בתל אביב ובמוצאי שבת ה-16 ביולי (21:00) במשכן לאמנויות באר שבע.

אינגולף וונדר (יליד 1985) החל ללמוד נגינה בפסנתר בגיל ארבע ובכינור בגיל שמונה וקיים את הופעתו הראשונה ברסיטל לפסנתר בגיל 14 ובעקבות הצלחת הרסיטל הזה החליט לעזוב את הנגינה בכינור ולהתמקד בנגינה בפסנתר. שנה לאחר מכן החל להופיע בקביעות ברסיטלים ובקונצרטים בכל רחבי העולם. כיום הוא מקליט באופן בלעדי עבור חברת דויטשה גרמופון.

דניל טריפונוב (יליד 1991) זוכה כעת להצלחה רבה ולהזמנות רבות בכל רחבי העולם בעקבות זכייתו בפרס השלישי בתחרות שופן ובפרס הראשון בתחרות ארתור רובינשטיין. הוא החל את לימודי הפסנתר בגיל חמש במולדתו ולאחר מכן המשיך את לימודיו בקליבלנד. עוד לפני שתי התחרויות האלו הוא הופיע ברסיטלים ובקונצרטים בכל רחבי העולם ולפני מספר שנים השתתף בכתות האמן תל חי בארץ. 


התכנית:

פרדריק שופן
יצירות לפסנתר ולתזמורת

אנדנטה ספיאנאטו וגרנד פולונוז (טריפונוב)
קונצ'רטו מס' 1 לפסנתר ולתזמורת (וונדר)
קונצ'רטו מס' 2 לפסנתר ולתזמורת (טריפונוב)

עבור לתוכן העמוד