בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

חגיגת בארוק בשבת בבוקר באופרה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

חגיגת בארוק בשבת בבוקר באופרה

יוליוס קיסר, הרקולס, דידו ואניאס ומלכת הפיות בשבת של זהב
שבת, ה-14 במאי בשעה 11:00 בבית האופרה


סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה החמישית. בכל הקונצרטים משתתפים סולני האופרה הישראלית המופיעים בתלבושות מרהיבות. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט הקרוב בסדרה, "חגיגת בארוק", יהיה מעט יוצא דופן ויקודש למוסיקה שנכתבה בעיקרה על ידי שני מלחיני הבארוק הגדולים פרסל והנדל. בין השאר יושמעו בקונצרט אריות ואנסמבלים מהאופרות דידו ואניאס ומלכת הפיות מאת הנרי פרסל ויוליוס קיסר במצרים והרקולס מאת ג'ורג' פרידריך הנדל.
התכנית הורכבה על ידי דייויד שטרן, המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית, במתמחה בביצועים של מוסיקה אופראית מתקופת הבארוק. שטרן עצמו ילווה את הזמרים בתכנית זו בנגינה בצ'מבלו, כשאליו יצטרפו שלישיית נגנים הכוללת את ג'יי ברנפלד האמריקאי המתמחה אף הוא בנגינת בארוק.
בין הזמרים שישתתפו בקונצרט יהיו זמרות הסופרן קלייר מגנאג'י, הילה פחימה, אפרת אלעזר, אלה וסילביצקי ואגם אנגלרד-סער, זמרות המצו סופרן שירה רז, איילה צימבלר, לימור אילן, יפעת וייסקופ ונעמה גולדמן, זמר הטנור נמרוד גרינבוים וזמר הבריטון יאיר פולישוק.

עבור לתוכן העמוד