בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

הקרנבל המבולבל

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

הקרנבל המבולבל

סיפור ילדותו של שארל קאמי סן סנס
ובמרכזו היצירה "קרנבל החיות"

המופע הקרוב בסדרת "צלילי קסם" 17-19 במאי
בבית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב


סדרת "צלילי קסם" של בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה ת"א, בהנחייתה ועריכתה של ניצה שאול היא הסדרה היחידה בארץ שמגישה את סיפורי הילדות של גדולי המלחינים.

המופע הקרוב בסדרת "צלילי קסם" מספר את סיפור ילדותו של המלחין הצרפתי הנודע שארל קאמי סן סנס ויתקיים בין התאריכים 17-19 במאי בשעות 17:00 ו18:30 בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

במופע ישולבו קטעים מהיצירות הנפלאות של סן סנס ביניהן: קטעים מתוך הסימפוניה השנייה, השלישית, הבכחנליה והיצירה "קרנבל החיות" שתבוצע בשלמותה.

יחד עם ניצה שאול ישתתפו במופע לוליינים ורקדנים מכל תחומי האקרובטיקה, לוליינות והלטוטנות. כוריאוגרפיה : ערן לביא.

קאמי סן סנס היה מלחין מצחיק עם חוש הומור מפותח. הוא אהב מאוד חיות, בדיחות ולעשות כל מיני דברים משוגעים עם החברים שלו. כשהיה מזמין אורחים הביתה, הוא היה מחקה כל מיני זמרים וזמרות בתנועות גדולות ומוגזמות עד שהאורחים שלו התפוצצו מצחוק.

סן סנס הילד נולד בפריז היפיפייה. אביו נפטר כשהיה בסך הכל בן שלושה חודשים, ואימו ודודתו האלמנה שרלוט גידלו אותו. עוד כשהיה תינוק סן סנס זרח מאושר כששמע צליל נעים, ומירר בבכי לשמע צליל צורמני.
כשהיה בן שנתיים הוא ניגש לפסנתר ונגע בכל קליד וקליד בעדינות, וחיכה כל פעם עד שהצליל יעלם לגמרי, ורק אז הוא התחיל עם הצליל הבא. דודתו שרלוט לימדה אותו לנגן ותוך חודש הוא כבר קרא בשם הצלילים בלי אף שגיאה. מאז קאמי הקטן לא הסכים להיפרד מהפסנתר. כשהיה בן ארבע וחצי ביקש מאימו לארגן לו קונצרט משלו. הקונצרט היה הצלחה אדירה. מאז העניינים התחילו להתגלגל במהירות. קאמי ניגן בקונצרטים, ואפילו התחיל להלחין בעצמו כבר בגיל חמש. אחר כך החל ללמוד בקונסרבטוריון, הוא עבר את הלימודים בהצטיינות. הוא אהב גם לימודים כלליים, היה סקרן, מצחיק ומלא ביקורת על כל העולם. יצירתו המפורסמת היא "קרנבל החיות" אותה כתב כבדיחה, בה צחק על המוסיקה, על החברים שלו ובכלל על כל בני האדם. הוא לא לקח שום סיכונים, והסכים שהיצירה תבוצע רק לאחר מותו.

המופעים מיועדים לגילאי 4 - 10 ומתקיימים בסטודיו בית האופרה
יום שלישי  17.5.11 בשעות: 17:00 ו- 18:30,
יום רביעי 18.5.11 בשעות: 17:00 ו- 18:30,
יום חמישי 19.5.11 בשעות: 17:00 ו- 18:30.
מחיר כרטיס: 85 ₪, משך המופע: כשעה

טל להזמנת כרטיסים: 03-6927777
בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א
ניתן לרכוש כרטיסים גם באתר האינטרנט:
www.israel-opera.co.il

 

עבור לתוכן העמוד