בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

פינת הנצחה לגארי ברתיני באכסדרת בית האופרה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

פינת הנצחה לגארי ברתיני באכסדרת בית האופרה

האופרה הישראלית חנכה ביום ראשון, ה-27 במרס 2011, פינת הנצחה לגארי ברתיני (1927 – 2005), מחשובי המוסיקאים והמנצחים הישראלים, שהיה המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית בין השנים 1988 – 1997. פינת ההנצחה ממוקמת בקומת הכניסה של אכסדרת בית האופרה בסמוך לפנית המייסדים. בפינה ניתן לראות פריטים רבים מעיזבונו של ברתיני, כולל שרביט המנצחים שלו, תמונות, תוכניות מהפקות עליהן ניצח באופרה הישראלית ובבתי אופרה מובילים כולל לה סקאלה והאופרה של פריס, תקליטורים עם תזמורות מכל רחבי העולם, ופרטיטורות המספרות בקצרה את ההיסטוריה המוסיקלית של גארי ברתיני שבאופרה הישראלית ניצח על הפקות רבות ביניהן הבכורה העולמית של יוסף (יוסף טל) ושל אלפא ואומגה (גיל שוחט).
בטקס, שציין את יום השנה השישי לפטירתו של גארי ברתיני, שהתקיים בנוכחות בני משפחתו של ברתיני וידידיו ומוקירי זכרו, אמרה חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית: "גארי היה מוסיקאי מזן נדיר, מלחין ומנצח, אולי המנצח הטוב ביותר שאי פעם קם לנו ואחד המנצחים הדגולים בעולם. גארי השאיר אחריו חלל עצום אבל גם צוואה גדולה: להפוך את המוסיקה הקלאסית ומוסדות המוסיקה לאושיות החשובות ביותר של התרבות בארץ. גארי היה מנהיג אמיתי, חוזה ומחנך, שהקים בארץ דורות של מוסיקאים, מנצחים, זמרים, מקהלות ותזמורות וכמובן ממייסדי האופרה שלנו."
מעתה כל באי בית האופרה יוכלו לצפות בפינת ההנצחה לזכרו של מוסיקאי ואדם שהאופרה הישראלית היתה יקרה לו ושעשה כל שביכולתו לטפח את העשייה המוסיקלית בכלל והאופראית בפרט במדינת ישראל ולהביאה לרמה הגבוהה ביותר. 

 

עבור לתוכן העמוד