בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

זמרי האופרה סטודיו מעלים את תיבת ההפתעות של מוצרט

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

זמרי האופרה סטודיו מעלים את תיבת ההפתעות של מוצרט

עם תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע
31 במרס בבאר שבע
מנצחת: קרין בן-יוסף   במאית: שירית לי וייס


זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית יופיעו בקונצרט מיוחד עם תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע, במסגרת הסדרה לכל המשפחה של התזמורת, בו יבצעו את תיבת ההפתעות של מוצרט - תכנית מיוחדת המוקדשת כולה למוסיקה של וולפגנג אמדאוס מוצרט. קרין-בן יוסף תנצח על הקונצרטים שיתקיימו בהיכל אמנויות הבמה בבאר שבע ב-31 במרס בשעות 17:00 ו-18:30.

תיבת ההפתעות של מוצרט היא סיפורן של שתי ילדות אחיות היוצאות לטיול ביער כשמפה מסתורית מצביעה על אוצר מיוחד ומובילה אותן לפתחו של ארון גדול שנמצא באמצע היער. בעמדן למול הארון המוזר מנסות הילדות להבין את פשר המפה ולחפש אחר האוצר שהוא לבטח לא נראה לעין. כשהן מציצות בהססנות לתוך הארון הן מגלות בתוכו עולם שלם ומופלא של תלבושות ושל דמויות מיוחדות מהאופרות של מוצרט כמו הגבירות של מלכת הלילה מחליל הקסם ואחרות. דרך המפגש עם הדמויות המשונות לומדות הילדות על מוצרט המלחין הנפלא והאופרות הנהדרות והמיוחדות שהלחין. הן לומדות מה זאת אופרה ואיך שרים אופרה ומה מרתק כל כך בעולם המופלא של האופרה ולבסוף מבינות כי האוצר הנפלא שגילו ישמש אותן לכל החיים - כי האוצר הזה הוא המוסיקה הנפלאה של מוצרט.

תיבת ההפתעות של מוצרט היא חוויה מוסיקלית-אופראית בשפה העברית המביאה את הקסם של עולם האופרה בכלל ושל המוסיקה של מוצרט בפרט לילדים בכל הגילאים בהפקה מבויימת בתלבושות מרהיבות שאותה כתב וערך ניב הופמן, אחד מבמאי האופרה הצעירים והמוכשרים בישראל כיום. בהפקה יושמעו קטעים המאופרות חליל הקסם, נישואי פיגרו, דון ג'ובני והחטיפה מן ההרמון.

בתפקידים הראשיים של האחיות היוצאות למסע הקסום בעולמו של מוצרט תופענה הזמרות אביגיל גורטלר (סופרן) ויפעת וייסקופ (מצו-סופרן). עוד משתתפים בהפקה זמרות האופרה סטודיו אגם אנגלרד-סער (סופרן) ונעמה גולדמן (מצו סופרן) והזמר האורח אור בן נתן (בס).

עבור לתוכן העמוד