בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

שיקוי האהבה והפתעות נוספות

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שיקוי האהבה והפתעות נוספות

בסדרה שבת של זהב באופרה הישראלית
שבת, ה-12 במרס בשעה 11:00 בבית האופרה


סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה החמישית. בכל הקונצרטים משתתפים זמרי האופרה הישראלית בבימוי חלקי ובתלבושות ססגוניות. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט הקרוב בסדרה, מוקדש רובו ככולו לאופרה האיטלקית האהובה של דוניצטי – שיקוי האהבה, בתרגום החינני לשפה העברית של דוד זבה. זהו סיפורו של בן הכפר נמורינו המאוהב עד מעל לראש בבת הכפר אדינה.  אך אדינה נהנית להתעמר בנמורינו ולהרגיז אותו ולכן היא מודיעה לו כי היא תינשא לחייל בלקורה שהגיע לכפר עם הפלוגה של חייליו. נמורינו המיואש קונה "שיקוי אהבה" (שאינו אלא יין זול) מהרוכל דולקמרה ועתה הוא בטוח כי אדינה תאהב אותו ותינשא לו. אך השיקוי משפיע באופן מוזר- זו לא אדינה, אלא כל בנות הכפר המקרקרות לפתע סביב נמורינו. הן עושות זאת כי שמעו שדודו העשיר מת והוריש לנמורינו את כל הונו, אבל נמורינו בטוח כמובן שהכל קרה בזכותו של השיקוי. בסופו של דבר אדינה מתרצה אף היא ומעניקה לנמורינו את כל אהבתה.

בין הזמרים שישתתפו בקונצרט זה זמרות הסופרן אלה וסילביצקי ,דיקה פילוסוף, אגם אנגלרד-סער ואפרת אשכנזי, זמרות המצו סופרן יפעת וייסקופ, איילה צימבלר ונעמה גולדמן, זמר הטנור נמרוד גרינבוים, זמר הבריטון יאיר גורן וזמר הבס-בריטון ולדימיר בראון.
את הזמרים המשתתפים בקונצרט ילווה ליד הפסנתר איתן שמייסר.

עבור לתוכן העמוד