בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

זמרי האופרה סטודיו שרים מוצרט עם התזמורת הקאמרית הישראלית

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

זמרי האופרה סטודיו שרים מוצרט עם התזמורת הקאמרית הישראלית

זמרי האופרה סטודיו שרים מוצרט עם התזמורת הקאמרית הישראלית 
23 בפברואר במוזיאון תל אביב
מנצחת: קארין בן יוסף


זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית יופיעו בקונצרט מיוחד עם התזמורת הקאמרית הישראלית,  במסגרת סדרת המנויים של התזמורת, בו יבצעו אריות, דואטים ואנסמבלים מתוך האופרות האהובות של מוצרט: נישואי פיגרו, כך עושות כולן, דון ג'ובני וחליל הקסם. קארין בן יוסף תנצח על הקונצרט שיתקיים במוזיאון תל אביב בתאריך ה-23 בפברואר 2011.

הקונצרט הקרוב יוקדש לדמויות הנשים באופרות של מוצרט וליחסים המורכבים בין המעמדות ובין המינים באופרות של מוצרט. בקונצרט ישתתפו זמרות הסופרן אגם אנגלרד-סער, אפרת אשכנזי, אביגיל גורטלר, אלה וסילביצקי, דיקה פילוסוף, זמרות המצו סופרן נעמה גולדמן ויפעת וייסקופ, זמרי הטנור גיבן נקוסי ונדב ענבר וזמר הבריטון שלומי וגנר.
זמרי הסטודיו מבצעים באופן קבוע קטעים מהאופרות של מוצרט במסגרות שונות וכבר הופיעו עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, התזמורת הקאמרית הישראלית ותזמורת סימפונט רעננה.

האופרה סטודיו הוא בית ספר עיוני/מעשי לזמרי אופרה ישראלים שסיימו את לימודיהם באקדמיה למוסיקה מוכרת ונמצאים על סף ראשית הקריירה שלהם. המטרה המרכזית של האופרה סטודיו היא לטפח עתודה אופראית ולעזור לזמרים צעירים לעבוד במקצוע שלהם. כיוון שמדובר בתוכנית לימודים/התנסות לזמרים שכבר סיימו את לימודי הבסיס האקדמיים שלהם, תוכניות הלימוד באופרה סטודיו מבוססות על הרחבת הניסיון והקניית ידע מוסיקלי/דרמטי ברמה האישית ובעיקר על התנסות בעבודה אופראית כאנסמבל. במהלך השנתיים בהם נמצאים הזמרים באופרה סטודיו הם לומדים ומתנסים בפנים השונים של אמנות האופרה, שאת חלקם הגדול הם רוכשים לראשונה במסגרת התוכנית, ומתנסים בהופעות שונות בפני קהל באופן קבוע.
זמרי האופרה סטודיו מופיעים בדרך קבע בהפקות האופרה הישראלית הן בזמן הלימודים באופרה סטודיו והן עם תום השתייכותם לתוכנית. כל אחד מהזמרים שהיו חברים בתוכנית הופיע כבר מספר פעמים רב בהפקות האופרה הישראלית בתפקידים משניים וראשיים גם יחד. בעשר השנים הראשונות לקיומה של תוכנית אופרה סטודיו הופיעו 40 הזמרים שהשתתפו בתוכנית בכ-90 תפקידים בהפקות האופרה הישראלית וכן השתתפו במספר רב של קונצרטים והופעות ברפרטואר אופראי נרחב ביותר. כל זמרי האופרה סטודיו השתתפו בהפקת לה טרוויאטה בתל אביב (אוקטובר 2001) ולאחר מכן בפסטיבל ויסבאדן בגרמניה (מאי 2003) וזכו לביקורות נלהבות. בסתיו 2005 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בהפקת דידו ואניאס שהועלתה בהצלחה רבה בתל-אביב ובשטוטגרט. בקיץ 2010 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בבכורה העולמית של האופרה אליסה בארץ הפלאות (דוד זבה).
בוגרי האופרה סטודיו, כמו דוד ביזיץ', אירה ברטמן, הילה בג'יו, ליליה גרצובה, נועה דנון, דנה מרבך, סבטלנה סנדלר, רחל פרנקל, שירה רז ונוספים מופעים דרך קבע בתפקידים ראשיים בהפקות האופרה הישראלית וכן בבתי אופרה ברחבי העולם.
האופרה סטודיו נתמך על ידי קרן משפחת צבי ועפרה מיתר, אגודת הידידים הבריטים של האופרה הישראלית, ליאורה גולדמן לזכרה של אמה, אהובה (לילי) גולדמן, לאומי בנקאות פרטית, רחל ובני בירמן, הלן ופטר סימפסון, קרן משפחת קאהן לסיוע הומניטרי, משפחת דומקא לזכרו של אליעזר דומקא ומשפחת זכאי לזכרו של פנחס (פיני) זכאי. .

המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו הוא דוד זבה.
הזמרים המשתתפים בתוכנית האופרה סטודיו לעונת 2010/2011:
אפרת אשכנזי, אביגיל גורטלר, אלה וסילביצקי, דיקה פילוסוף, סופרן; נעמה גולדמן, יפעת וייסקופ, מצו-סופרן; נדב ענבר, טנור.
פסנתרנית: דיליאה ריינינה
זמרים נספחים בשנה זו: אגם אנגלרד-סער, סופרן; שלומי וגנר, בריטון.

עבור לתוכן העמוד