בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

יום הולדת למלך הפסנתר

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

יום הולדת למלך הפסנתר

חוגגים 200 שנה להולדתו של שופן

המופע הקרוב בסדרת "צלילי קסם" 8-10 במרץ
בבית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב


סדרת " צלילי קסם" של בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה ת"א, בהנחייתה ועריכתה של ניצה שאול היא הסדרה היחידה בארץ שמגישה את סיפורי הילדות של גדולי המלחינים.

המופע הבא בסדרת "צלילי קסם" חוגג 200 שנה להולדתו של מלך הפסנתר פרדריק שופן ויתקיים בין התאריכים 8-10 במרץ בשעות 17:00 ו18:30 בבית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

פרדריק שופן נולד בפולין ביום קר מאוד, אמצע החורף. השביל שעלה מתוך היער היה מכוסה בשלג כבד. חבורה של צעירים וצעירות הגיעו לחתונה בכפר והם עוברים מדלת לדלת בשירה וריקודים ומזמינים את כולם לחתונה. "מצטערים", אמר הגבר הצעיר שפתח את הדלת, "אנחנו לא יכולים לבוא, נולד לנו תינוק לפני כמה שעות". "איך קוראים לתינוק?" שאלה אחת הנערות. "קוראים לו פרדריק", ענה האיש הצעיר,"פרדריק שופן". פרדריק התינוק היה פורץ בבכי נוראי כל פעם שהוא שמע מוסיקה... אבא ניחם את אמא: "לא נורא, אז הוא לא יהיה מוסיקלי". אך ככל שגדל, הסכים לשמוע מוסיקה. אפילו החל לזמזם את שירי הערש ששרה לו אמא. כשהיה בן חמש הכין פרדריק הפתעה ליום ההולדת של אבא. שיר, שהוא הלחין. ההורים שמחו מאוד "אולי הוא בכל זאת יהיה מוסיקלי". ביום ההולדת השישי שלו, פרדריק קיבל מתנה, את האדון ז'יבני המורה לפסנתר. פרדריק מתאהב בו ויש ביניהם יחסים מדהימים מלאי הומור ואהבה. המורה ז'יבני נדהם מהכישרון של פרידריך. השמועה מתגלגלת בוארשה שיש ילד גאון ומתארגן לו קונצרט, ואחיו של הצאר מזמין אותו לנגן בארמון. הקונצרט היה כל כך מוצלח שלאחריו פרדריק מוזמן להמון קונצרטים וכולם רוצים שינגן אצלם. פרדריק גדל והופך למלחין דגול ואחד הפסנתרנים הגדולים בכל הזמנים.

מופע מרגש על מלך הפסנתר של כל הזמנים.

בין יצירותיו של שופן שישולבו במופע בריקודים ונגינה: מזורקה, פולונז הירואי, קונצ'רטו לפסנתר, וולס הדקה ווולס ברילייאנט.

משתתפים יחד עם ניצה שאול הפסנתרן הצעיר עדי נויהאוס, שלישית כלי קשת ורקדנים.  כוריאוגרפיה: איגור סברדלוב.


המופעים מיועדים לגילאי 4 - 10 ומתקיימים בסטודיו בית האופרה

יום שלישי  8.3.11 בשעות: 17:00 ו- 18:30,
יום רביעי 9.3.11 בשעות: 17:00 ו- 18:30,
יום חמישי 10.3.11 בשעות: 17:00 ו- 18:30.
מחיר כרטיס: 85 ₪, משך המופע: כשעה

טל להזמנת כרטיסים: 03-6927777
בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א
ניתן לרכוש כרטיסים גם באתר האינטרנט:
www.israel-opera.co.il

עבור לתוכן העמוד