בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

אופרה ועוד

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

אופרה ועוד

מגוון אפשרויות ללמוד על הפקות האופרה, להציץ מאחורי הקלעים ולפגוש את האמנים המשתתפים בהפקות האופרה הישראלית
הרצאות, סיורים מאחורי הקלעים, לקראת בכורה וטוקבק אופרה


כדי לקרב את חובבי האופרה אל עולם היצירה האופראי, לאפשר להם לחזות מקרוב בתהליך ההכנה לקראת ההופעה ולפגוש מקרוב את האמנים העוסקים במלאכה, מארגנת האופרה הישראלית מספר אירועים קבועים שניתן ליהנות מהם במהלך העונה כולה.

מופעי לקראת בכורה של האופרה הישראלית, הנערכים לקראת כל הפקה של האופרה, ביום שבת שלפני הופעת הבכורה בשעה 11:00 בבוקר, מארחים בדרך כלל את הבמאי, המנצח, המעצבים והזמרים של הפקות האופרה. המפגשים כוללים שיחות עם היוצרים של ההפקה ומושמעים בהם קטעים מוסיקליים מההפקה. מנחה את המפגשים: מיכאל אייזנשטדט. מחיר הכרטיס: 70 ₪. 

שעה לפני הרמת המסך: במספר הצגות של כל הפקת אופרה ניתן ליהנות מסיור בן חצי שעה מאחורי הקלעים ובמהלכו לראות כיצד צוותי האופרה והאמנים עצמם מתכוננים למופע באותו ערב. הסיור מאפשר הצצה לעבר הבמה, בחדרי האיפור ומאחורי הקלעים של ההפקה ומפגיש את הקהל עם צוותי האופרה. מחיר הסיור: 30  ₪ ויש לקנות כרטיסים מראש.

טוקבק אופרה: האופרה הישראלית ממשיכה בסדרת המפגשים הבלתי אמצעיים האלו בסיום חלק מההופעות. חלק מהזמרים שהשתתפו במופע באותו ערב בלווי נציגים מצוותי האופרה משתתפים במפגש, המתקיים באכסדרת בית האופרה, ובו ניתנת לקהל ההזדמנות לשאול את הזמרים והצוותים ככל העולה על רוחו. המפגשים מתקיימים באווירה נינוחה ונמשכים בסביבות מחצית השעה וכל עוד לקהל יש שאלות לאמנים. מפגשי  טוקבק אופרה מתקיימים פעמיים-שלוש בכל הפקה במועדים משתנים. המפגשים פתוחים לכל מי שהיה בהופעה באותו ערב.

הרצאות מקדימות לפני המופע: לפני כל אחת מהופעות האופרה הישראלית (פרט לערבי הבכורה) תתקיים הרצאת מבוא באולם הנמשכת כ-30 דקות. ההרצאה מציגה מבט עמוק יותר אל האופרה עצמה וההפקה שאתם הולכים לראות באותו ערב. 
ההרצאות מתחילות שעה ורבע לפני תחילת ההופעה והן פתוחות לרוכשי הכרטיסים למופע עצמו.

עבור לתוכן העמוד