בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

עונה חדשה למפגשי לקראת בכורה באופרה הישראלית

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

עונה חדשה למפגשי לקראת בכורה באופרה הישראלית

שבת בשעה 11:00 בבוקר
עם יוצרי ההפקות והמשתתפים במבוא לקראת הפקות האופרה
מפגש ראשון: ה-13 בנובמבר על האופרה פורגי ובס
עם הבימאית, המנצח וסולני ההפקה מבית האופרה קייפ טאון


מסורת מופעי לקראת בכורה של האופרה הישראלית, הנערכים לקראת כל הפקה של האופרה, ביום שבת שלפני הופעת הבכורה, נמשכת כבר למעלה מ-15 שנה.
בכל מפגש מתארחים הבמאי, המנצח, המעצבים והזמרים של הפקות האופרה הדנים על האופרה, על ההפקה וכל זאת בליווי קטעים מהאופרה המבוצעים על ידי סולני ההפקה בליווי פסנתר. .
מפגש לקראת בכורה לקראת ההפקה הפותחת את העונה הנוכחית של האופרה הישראלית יתקיים בשבת הקרובה, ה-13 בנובמבר בשעה 11:00 בבית האופרה. המפגש יוקדש להפקה הפותחת את העונה – פורגי ובס מאת הגרשווינים.
במפגש יתארחו הבימאית, קריסטין קרוז, המנצח דוד שטרן שהוא גם המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית, מייקל ויליאמס, מנכ"ל בית האופרה מקייפ טאון המגיע לראשונה ארצה, וכן סולני ההפקה, שהם כולם חברי בית האופרה מקייפ טאון שבדרום אפריקה.
הם יספרו על יצירת המופת של הגרשווינים, האופרה הראשונה שנכתבה על המיעוט השחור בארצות הברית וההיסטוריה שלה וכן על ההפקה של בית האופרה מקייפ טאון שללא כל ספק מעוגנת בהשפעות מהחיים בדרום אפריקה.

מפגשי לקראת בכורה מתקיימים על במת האופרה הישראלית בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ונמשכים כשעה וחצי. המפגשים כוללים שיחות עם היוצרים של ההפקה ומושמעים בהם קטעים מוסיקליים מההפקה. מנחה את המפגשים: מיכאל אייזנשטדט.

תאריכי המפגשים להמשך העונה:
11 בדצמבר – טירתו של כחול הזקן/שירים על מות ילדים
1 בינואר – ארנני
5 בפברואר – בת הגדוד
5 במרס – ליידי מקבת ממצנסק
2 באפריל – נורמה
7 במאי – חליל הקסם
18 ביוני- לה טרוויאטה

 

 

עבור לתוכן העמוד