בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

חליל הקסם בקונצרט לכל המשפחה עם תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

חליל הקסם בקונצרט לכל המשפחה עם תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית
מציגים את חליל הקסם בקונצרט לכל המשפחה
עם תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע
2 בדצמבר במשכן אמנויות הבמה בבאר שבע

 

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית מציגים את האופרה הפופולארית של מוצרט חליל הקסם בגרסא מיוחדת בשפה העברית במסגרת סדרת קונצרטים למשפחה של תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע. על סולני האופרה סטודיו והתזמורת ינצח דוד זבה, המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו, ומלאכת הבימוי היא בידיו של ניב הופמן, מבמאי האופרה הצעירים המובילים בישראל כיום.
חליל הקסם, בהפקה מבוימת למחצה עם תלבושות מרהיבות שמשכה כשעה, יועלה במשכן האמנויות בבאר שבע ב-2 בדצמבר (שתי הצגות בשעות 17:00 ו-18:30).

חליל הקסם היא האופרה האחרונה שמוצרט הלחין לליברית שכתב עמנואל שיקנדר, שהיה שחקן-זמר, במאי ובעל תיאטרון בווינה. מדובר ללא כל ספק באחת האופרות הפופולאריות ביותר ברפרטואר כיום.
בגרסא של האופרה סטודיו, בבימויו של ניב הופמן, חליל הקסם הוא סיפורו של פפגנו, איש הציפורים טוב הלב, השמח והפחדן מעט היוצא במשימה חשובה אך מעט מפחידה מטעם מלכת הלילה. זו שולחת את פפגנו להציל את בתה, הנסיכה פמינה, שנחטפה, כך היא מסבירה לפפגנו, בידי המכשף הנורא זרסטרו. המלכה מציידת את פפגנו בחליל קסם ושולחת אותו ביחד עם הנסיך טמינו כשהם מלווים בידי שלוש הגבירות שלה. פפגנו וטמינו אכן מצליחים למצוא את הנסיכה אך פפגנו נעצב על כי הוא לא מוצא כל חברה לעצמו. בסופו של דבר הכל בא על מקומו בשלום – טמינו ופמינה ישלטו בממלכה ופפגנו מוצא אהבה בזרועותיה של פפגנה שלו בעוד מלכת הלילה הרעה וגבירותיה נעלמות לאבדון.

בהפקה זו משתתפים זמר הבריטון שלומי וגנר, זמרות הסופרן אלה וסילביצקי ודיקה פילוסוף החולקות ביניהן את תפקיד הנסיכה פמינה ואת תפקיד פפגנה, הזמרת הצעירה אביגיל גורטלר בתפקיד מלכת הלילה, זמר הטנור נדב ענבר בתפקיד טמינו, והזמרות אפרת אלעזר/אגם-אנגלרד-סער, נעמה גולדמן ואיילה צימבלר בתפקיד שלוש הגברות של מלכת הלילה.

 

 

עבור לתוכן העמוד