בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

עונה חדשה לסדרה שבת של זהב

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

עונה חדשה לסדרה שבת של זהב

הספר מסוויליה, שיקוי האהבה, נישואי פיגרו, פניני בארוק
ועוד הפתעות רבות בסדרה הפופולארית של האופרה הישראלית
שבת בבוקר, בשעה 11:00 בבית האופרה

הבאה הקרובה של קונצרטי שבת של זהב, שתיפתח ב-27 בנובמבר 2010, מציעה לקהל חובבי האופרה שבעה קונצרטים שיציגו בפני הקהל הגודש את בית האופרה במופעים אלו, רפרטואר קלאסי, קל ופופולארי מעולמות האופרה, האופרטה, מחזות הזמר והזמר הישראלי. כל הקונצרטים מתקיימים על התפאורה של האופרה המוצגת בבית האופרה באותה עת, ומשתתפים בהם הסולנים הבכירים של האופרה הישראלית בתלבושות ססגוניות בילויי פסנתר (איתן שמייסר) ובהנחייתו של מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.
השנה תהינה שתי תוכניות שתתמקדנה באופרות ספציפיות, תכנית אחת שתוקדש רובה ככולה לאופרה שיקוי האהבה ותכנית אחרת שתאחד בבוקר אחד את הסיפור המלא המתפצל על פני שתי האופרות הספר מסוויליה ונישואי פיגרו. כמו כן תוקדש תכנית אחת למוסיקת בארוק.

קונצרט הפתיחה יהיה חגיגה של זמרות סופרן.
יום שבת ה-27 בנובמבר: שמונה הסופרניות + מצו אחת
אריות של סופרן דרמטי, סופרן לירי, סופרן קולורטורה, דואטים עם זמרת מצו סופרן ועוד הפתעות מוסיקליות רבות כולל קטעים מתוך האופרות ריגולטו, פאוסט, טוסקה, לה טרוויאטה, נישואי פיגרו, לה בוהם, דון ג'ובני, כוחו של גורל, רוסלקה, פיק דאם, יבגני אונייגין, חליל הקסם ועוד.
בהשתתפות זמרות הסופרן המובילות של האופרה הישראלית:
אפרת אלעזר, הילה בג'יו, אירה ברטמן, מירלה גרדינרו, ליליה גרצובה, אלה וסילביצקי, דניאלה לוגסי ויעל סייג וזמרת המצו סופרן איילה צימבלר.


הקונצרטים בהמשך העונה יהיו:
מהספר מסוויליה לנישואי פיגרו (8 בינואר) – הסיפור השלם על הרוזן אלמוויווה המחזר בלהט אחר רוזינה ההופכת להיות הרוזנת שלו. פיגרו פה, פיגרו שם, פיגרו מסתובב לו בכל העולם ובעיקר בסוויליה.

שירים  נפוליטניים (19 בפברואר) – זמר הטנור יותם כהן חוזר לבמת שבת של זהב בקונצרט הקלאסי של מיטב השירים נפוליטניים בכל הזמנים כולל בחזרה לסורנטו, פוניקולי פוניקולה ו-או סולה מיו. מלווה אותו בקונצרט רביעיית מאסטר קוורטט.

שיקוי האהבה (12 במרס) – סיפורו של בן הכפר נמורינו המאוהב עד מעל לראש באדינה הנהנית להתעמר בו ואף מודיעה כי תינשא לסמל הרברבן בלקורה. אבל בעזרת שיקוי אהבה, שאינו אלא יין בורדו פשוט, הכול בא על מקומו בשלום. קטעים נבחרים מהאופרה האהובה של דוניצטי בתרגומו הסוחף לעברית של דוד זבה.

ארבע לוויות וחתונה אחת (9 באפריל) – כמעט כל האופרות מסתיימות בלוויה. פעם המוות הוא טבעי, לעתים מדובר באיבוד לדעת ובמקרים אחרים מדובר ברצח מתוכנן להפליא. ורק לעתים רחוקות זמרות הסופרן מצליחות גם להינשא תחת החופה ולחיות באושר ועושר לפחות עד לאופרה הבאה. אריות ודואטים על אהבת ומוות מאופרות אהובות.

פניני בארוק (14 במאי) –  לראשונה במסגרת שבת של זהב תכנית שכולה בארוק מיוליוס קיסר של הנדל והכתרתה של פופאה של מונטוורדי ועד קטעים מאורפיאו ואאורידיצ'ה של גלוק. בהדרכתו של דוד שטרן, המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית.

מאופרה למחזמר (2 ביולי) – חגיגה לסיום העונה עם מיטב סולני האופרה הישראלית בתוכנית ובה אריות ודואטים מאופרות אהובות, מחזות זמר פופולאריים ואפילו כמה שירי ארץ ישראל.
 

עבור לתוכן העמוד