בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

לה טרוויאטה בביצוע קונצרטי במסגרת פסטיבל ישראל

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

לה טרוויאטה בביצוע קונצרטי במסגרת פסטיבל ישראל

 
האופרה הישראלית חוגגת 25 שנה בבבריכת הסולטן
לה טרוויאטה בביצוע קונצרטי במסגרת פסטיבל ישראל
7 ביוני בירושלים


לרגל חגיגות 25 שנה לאופרה הישראלית מגיעה האופרה למופע חד פעמי בבריכה הסולטן בירושלים במסגרת פסטיבל ישראל.
ב-7 ביוני תערוך האופרה הישראלית מופע קונצרטי של האופרה לה טרוויאטה מאת ורדי בניצוחו של ישי שטקלר ועם סולני אופרה מובילים מהארץ ומהעולם, מקהלת האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור.
האופרה תבוצע בביצוע קונצרטי בתלבושות ססגוניות של הפקת האופרה הישראלית ותושר בשפה האיטלקית בליווי כיתוביות תרגום בעברית ובאנגלית.

לה טרוויאטה היא האופרה הראשונה שהועלתה בישראל. לפני כ-80 שנה ניתן היה כבר ליהנות בשטח עליו תקום המדינה מסיפור האהבה הנוגה בין ויולטה, הלא היא הגברת עם הקמליות, לאלפרדו, אהבה המתנפצת לרסיסים למול החברה הנוקשה שאינה מוכנה לאפשר לאישה שסטתה מדרך הישר (זהו תרגום שם האופרה של ורדי) לחזור למוטב.
לה טרוויאטה היא אחת האופרות האהובות ביותר ברפרטואר והאופרה הישראלית הציגה אותה פעמים אינספור ב-25 שנותיה. עתה לרגל חגיגות ה-25 שנה לאופרה הישראלית, יתקיים מופע מיוחד של האופרה של ורדי בבריכת הסולטן בירושלים במסגרת פסטיבל ישראל.
זמרת הסופרן הישראלית מירלה גרדינרו, שכבר ריגשה עשרות אלפי צופים כאשר הופיעה בתפקיד ויולטה בהפקת האופרה הישראלית בפארק הירקון לפני שנתיים, תשוב לגלם את התפקיד הראשי. גרדינרו תבצע את אחת הגיבורות האהובות של ורדי ששרה את אחת האריות הטובעניות ביותר שנכתבו ברפרטואר האופראי.
זמר הטנור האמריקאי סקוט פייפר, שביצע שורה של תפקידים חשובים באופרה הישראלית כולל דון ז'וזה בכרמן בעונה שעברה והתפקיד הראשי בפאוסט בעונה זו ומופיע בקביעות בבתי האופרה המובילים בעולם, ישוב לשיר לצידה של גרדינרו את אהובה אלפרדו, תפקיד אותו ביצע עמה בהפקת הפארק של האופרה הישראלית לפני שנתיים. הבריטון ולדימיר פטרוב מרוסיה הלבנה ישוב ארצה לשיר את התפקיד של אביו הנוקשה של אלפרדו, ז'רמון.
סולנים נוספים בהפקה יהיו שירה רז (פלורה), איילה צימבלר (אנינה), גיא מנהיים (גסטון) ונח בריגר (הברון).
ישי שטקלר, מנצח הבית של האופרה הישראלית ומנצח מקהלת האופרה, ינצח על מקהלת האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור בקונצרט החד פעמי שיביא את הרגש של ורדי לירושלים.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד