בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

מופע אופרה מרגש בנצרת

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מופע אופרה מרגש בנצרת

במסגרת קונצרטי האופרה בפריפריה בתמיכת קרן אחי עזר
המופע הקרוב יתקיים באופקים ב-29 באפריל


במסגרת הפעילות הקהילתית-חינוכית המשותפת לאופרה הישראלית ולקרן אחי עזר, ובעקבות קונצרטי האופרה המוצלחים ביותר שהתקיימו ביישובים רבים ברחבי הארץ בשנתיים האחרונות, התקיים בשבוע שעבר מופע מרגש נוסף במרכז התרבות ע"ש מחמוד דרוויש בנצרת.
חמישה מסולני האופרה הישראלית וזמרי האופרה סטודיו בליווי איתן שמייסר ליד הפסנתר הופיעו בתכנית של אריות אהובות מאופרות פופולאריות וכן שירים אהובים ממחזות זמר שונים בפני קהל נלהב של תושבי העיר נצרת, צעירים ומבוגרים גם יחד, אשר מהרגע הראשון קיבלו את הזמרים בתשואות רמות.
כאשר אלה וסילביצקי פתחה את הקונצרט באריה לירח של רוסלקה שרר שקט של הלם בקהל. הקול החם והמלטף של זמרת הסופרן כבש את מאזינים שפרצו בשטף מחיאות כפיים בסיומה של האריה. וכאשר ליליה גרצובה עלתה לאחר מכן לבמה לשיר את האריה הראשונה של לוצ'יה די למרמור הקהל היה כבר באקסטזה קולית מרגשת. ומרגע לרגע ההתלהבות גברה, בין אם כאשר בוצעו אריות אהובות ומוכרות כמו ההבנרה של כרמן בפי איילה צימבלר או אריות מוכרות פחות כמו האריה של סנטוצה מקוולריה רוסטיקנה בביצועה של אפרת אלעזר, הקהל פשוט גמע בשקיקה כל צליל וצליל, כל אריה וכל דואט. וכאשר יאיר גורן העביר לכולם שיעור בתנ"ך בגרסה המיוחדת של הגרשווינים מהאופרה האמריקאית פורגי ובס, המאזינים באולם לא עצרו את שטף מחיאות הכפיים ודרשו עוד ועוד ועוד ועוד.
היה זה ערב אופראי מרגש בו קהל מגוון בגילו אך מאוחד בתאוותו למוסיקת האופרה לא רצה שהקונצרט יסתיים. היה זה אירוע מרגש במיוחד בפני קהל צמא לאופרה שכל שנותר לו לעשות בסוף הקונצרט היה למחוא כפיים בעמידה ולבקש שהקונצרט הבא יהיה בקרוב.
ובדרך הביתה חיכו לזמרות שתי תלמידות תיכון מקומיות הלומדות פיתוח קול ובמשך כחצי שעה דברו עם זמרות האופרה כדי לנסות ולהבין יותר על הקריירה שהן אולי חולמות עבור עצמן.
הקונצרט הבא במסגרת סדרת קונצרטי אופרה בפריפריה של האופרה הישראלית בתמיכת קרן אחי עזר יתקיים באופקים ב-29 בחודש אפריל.


 

עבור לתוכן העמוד