בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

האופרה הישראלית מוסיפה מופע לאופרה "נבוקו במצדה"

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

האופרה הישראלית מוסיפה מופע לאופרה "נבוקו במצדה"

                                      
לאור הביקוש הרב:
האופרה הישראלית מוסיפה מופע לאופרה
"נבוקו במצדה
"
אלפי תיירים מרחבי העולם  רכשו כרטיסים לאירוע התרבותי הגדול של השנה


לאור הביקוש העצום למופעי "נבוקו" למרגלות המצדה,ולאחר שאזלו הכרטיסים לארבעת המופעים הקיימים (מתוכם שניים ללקוחות בנק דיסקונט), החליטה הנהלת האופרה הישראלית להוסיף מופע להפקת הענק, שיתקיים בתאריך ה-6 ביוני 2010.

לפני כשנה הכריזה האופרה הישראלית על הפרוייקט וכבר אז בתוך מספר ימים אזלו הכרטיסים לשני המופעים שפורסמו. לפרויקט הענק, הצטרף בנק דיסקונט  ששריין עבור לקוחותיו באופן בלעדי שני ערבים נוספים: ב-31 במאי וב-2 ביוני וגם כרטיסים אלה אזלו מייד. סה"כ נמכרו 26,000 כרטיסים .
אתר המצדה הוא הטבעי ביותר להעלאת האופרה "נבוקו", האופרה המספרת את סיפור חורבן ירושלים בידי חילות נבוכדנצר ואת סיפור גלות בבל. מצדה היא סמל ומופת בן  2000 שנים למאבק על חירות. האתר הוכרז על ידי אונסקו (ארגון החינוך והתרבות של האו"ם) כאחד מאתרי המורשת הבינלאומיים.
השילוב בין הפקת הענק האופראית לבין אתר המצדה מהווה כוח משיכה לקהל מכל רחבי הארץ ובאופן תקדימי גם לת-יירות מחו"ל. הפרויקט  מסמן את עצמו כאירוע התרבות  -ראשון בישראל המושך אליו תיירות בינלאומית. מספר שיא של למעלה מ- 3500 כרטיסים נרכשו על ידי תיירים המגיעים במיוחד לצפות ב"נבוקו" למרגלות המצדה.
זוהי ההפקה הגדולה ביותר של האופרה הישראלית בכל 25 שנות קיומה וכפי הנראה אחת ההפקות הגדולות שהועלו בישראל והיא כוללת: צוות של 600 איש על הבמה הכולל את תזמורת האופרה, מקהלת האופרה הישראלית, מאות ניצבים וסולנים בינלאומיים בניצוחו של דניאל אורן.
 הפקה זו הינה יריית הפתיחה לפסטיבל קיץ אופראי שתקיים האופרה הישראלית מדי שנה למרגלות המצדה במסגרתו, תופיע השנה בנוסף הזמרת האגדתית ג'סי נורמן בקונצרט חגיגי. בשנה הבאה תועלה "אאידה" מאת ורדי למרגלות המצדה, אף היא בניצוחו שלדניאל אורן, כמו כן יתקיים בפסטיבל בשנה הבאה קונצרט גאלה אופרה חגיגי בביצוע סולנים, מנצח ותזמורת הארנה די ורונה. בהפקה זו מציבה האופרה הישראלית את ישראל ואת אתר המצדה ואזור ים המלח המועמד להיות אחד משבעת פלאי תבל, על המפה העולמית של פסטיבלי קיץ אופראיים המתקיימים תחת כיפת השמיים (כדוגמת פסטיבלים ידועים בוורונה, במצרים (לרגלי הפירמידות באוראנג' ועוד),  להיערכות זו של האופרה הישראלית הצטרפו המועצה האזורית תמר, רשות הטבע והגנים והתאחדות בתי המלון בים המלח.
המופע הנוסף יתקיים ביום א' ה-6 ביוני 2010 בשעה 22:00
מחירי הכרטיסים נעים בין 500 ל-1000 ₪
הסעות הלוך ושוב למופע יהיו מחיפה, תל – אביב וירושלים

לרכישת כרטיסים וחבילות בתי מלון : בימות 1-599-501-692 
או באתר המופע: www.bimot.co.il


 

עבור לתוכן העמוד