בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

זמרי האופרה סטודיו בסדרת קונצרטים בעין כרם

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

זמרי האופרה סטודיו בסדרת קונצרטים בעין כרם

זמרי האופרה סטודיו בסדרת קונצרטים
במרכז טארג בעין כרם ירושלים
ובשידור ישיר בקול המוסיקה
הקונצרט הבא – עולמן של זמרות המצו סופרן
ביום שישי, ה-23 באפריל בשעה 12:00 בצהריים

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית יערכו גם השנה, בעקבות ההצלחה בעונה שעברה, סדרה של ארבעה קונצרטים במרכז המוסיקה טארג בעין כרם, ירושלים. בכל אחד מהקונצרטים ישתתפו חלק מזמרי האופרה סטודיו בתכניות מגוונות שיתמקדו ברפרטואר אופראי וקולי מתקופות שונות ובסגנונות שונים. הקונצרטים יתקיימו בימי שישי בשעה 12:00 בצהריים ויועברו בשידור ישיר בקול המוסיקה ובכך יוכלו חובבי המוסיקה בכל רחבי הארץ ליהנות גם הם מהקונצרטים.

הקונצרט הבא יתקיים ביום שישי ה-23 בדצמבר בשעה 12:00 ובו יגישו זמרי האופרה סטודיו תכנית מגוונת שתוקדש כולה לקול הענוג של זמרות המצו סופרן. בקונצרט תבוצענה אריות לזמרות מצו סופרן וכן דואטים לזמרות מצו סופרן וזמרות סופרן מתוך אופרות מאת צ'ייקובסקי (יבגני אונייגין ופיק דאם), רוסיני (הספר מסוויליה), מוצרט (נישואי פיגרו), בליני (נורמה), דליב (לקמה), אופנבך (סיפורי הופמן) ועוד.
בקונצרט ישתתפו שלוש זמרות מצו סופרן, יפעת וייסקופ ואיילה צימבלר שהן חברות האופרה סטודיו ובוגרת אחת של האופרה סטודיו, אילונה טוייביס. כן תשתתפנה זמרות הסופרן אלה וסילביצקי ויפעת פחימה שהן חברות האופרה סטודיו.

את הקונצרט ינחה מיכאל אייזנשטדט ותלווה ליד הפסנתר דיליאה ריינינה, הפסנתרנית של האופרה סטודיו.
הקונצרט יועבר בשידור ישיר בקול המוסיקה.

האופרה סטודיו הוא בית ספר עיוני/מעשי לזמרי אופרה ישראלים שסיימו את לימודיהם באקדמיה למוסיקה מוכרת ונמצאים על סף ראשית הקריירה שלהם. המטרה המרכזית של האופרה סטודיו היא לטפח עתודה אופראית ולעזור לזמרים צעירים לעבוד במקצוע שלהם. כיוון שמדובר בתוכנית לימודים/התנסות לזמרים שכבר סיימו את לימודי הבסיס האקדמיים שלהם, תוכניות הלימוד באופרה סטודיו מבוססות על הרחבת הניסיון והקניית ידע מוסיקלי/דרמטי ברמה האישית ובעיקר על התנסות בעבודה אופראית כאנסמבל. במהלך השנתיים בהם נמצאים הזמרים באופרה סטודיו הם לומדים ומתנסים בפנים השונים של אמנות האופרה, שאת חלקם הגדול הם רוכשים לראשונה במסגרת התוכנית, ומתנסים בהופעות שונות בפני קהל באופן קבוע.
זמרי האופרה סטודיו מופיעים בדרך קבע בהפקות האופרה הישראלית הן בזמן הלימודים באופרה סטודיו והן עם תום השתייכותם לתוכנית. כל אחד מהזמרים שהיו חברים בתוכנית הופיע כבר מספר פעמים רב בהפקות האופרה הישראלית בתפקידים משניים וראשיים גם יחד. בשמונה השנים הראשונות לקיומה של תוכנית אופרה סטודיו הופיעו 30 הזמרים שהשתתפו בתוכנית בכ-70 תפקידים בהפקות האופרה הישראלית וכן השתתפו במספר רב של קונצרטים והופעות ברפרטואר אופראי נרחב ביותר. כל זמרי האופרה סטודיו השתתפו בהפקת לה טרוויאטה בתל אביב (אוקטובר 2001) ולאחר מכן בפסטיבל ויסבאדן בגרמניה (מאי 2003) וזכו לביקורות נלהבות. בסתיו 2005 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בהפקת דידו ואניאס שהועלתה בהצלחה רבה בתל-אביב ובשטוטגרט.
האופרה סטודיו נתמך על ידי קרן משפחת צבי ועפרה מיתר, אגודת הידידים הבריטים של האופרה הישראלית, ליאורה גולדמן לזכרה של אמה, אהובה (לילי) גולדמן, לאומי בנקאות פרטית, רחל ובני בירמן, הלן ופטר סימפסון וקרן משפחת קאהן לסיוע הומניטרי.

המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו הוא דוד זבה.
הזמרים המשתתפים בתוכנית האופרה סטודיו לעונת 2009/2010:
אלה וסילביצקי, הילה פחימה, מימה מילוא, שירה שפיר, סופרן; יפעת וייסקופ, איילה צימבלר, מצו-סופרן; יאיר גורן, בריטון.
זמרת נספחת בשנה זו: אפרת אלעזר, סופרן
פסנתרנית: דיליאה ריינינה

 

עבור לתוכן העמוד