בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

זמרי האופרה סטודיו מעלים את תיבת ההפתעות של מוצרט

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

זמרי האופרה סטודיו מעלים את תיבת ההפתעות של מוצרט

זמרי האופרה סטודיו מעלים את תיבת ההפתעות של מוצרט
עם התזמורת הקאמרית הישראלית
20 במאי במוזיאון תל אביב
13 ביוני במודיעין
מנצח: דוד זבה   במאי: ניב הופמן


זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית יופיעו בקונצרט מיוחד עם התזמורת הקאמרית הישראלית, במסגרת הסדרה לכל המשפחה של התזמורת, בו יבצעו תכנית מיוחדת המוקדשת כולה למוסיקה של וולפגנג אמדאוס מוצרט. דוד זבה, המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו, ינצח על הקונצרטים שיתקיימו במוזיאון תל אביב ב-20 במאי ובמודיעין ב-13 ביוני.

תיבת ההפתעות של מוצרט היא סיפורן של שתי ילדות אחיות היוצאות לטיול ביער כשמפה מסתורית מצביעה על אוצר מיוחד ומובילה אותן לפתחו של ארון גדול שנמצא באמצע היער. בעמדן למול הארון המוזר מנסות הילדות להבין את פשר המפה ולחפש אחר האוצר שהוא לבטח לא נראה לעין. כשהן מציצות בהססנות לתוך הארון הן מגלות בתוכו עולם שלם ומופלא של תלבושות ושל דמויות מיוחדות מהאופרות של מוצרט כמו הגבירות של מלכת הלילה מחליל הקסם ואחרות. דרך המפגש עם הדמויות המשונות לומדות הילדות על מוצרט המלחין הנפלא והאופרות הנהדרות והמיוחדות שהלחין. הן לומדות מה זאת אופרה ואיך שרים אופרה ומה מרתק כל כך בעולם המופלא של האופרה ולבסוף מבינות כי האוצר הנפלא שגילו ישמש אותן לכל החיים - כי האוצר הזה הוא המוסיקה הנפלאה של מוצרט.

תיבת ההפתעות של מוצרט היא חוויה מוסיקלית-אופראית בשפה העברית המביאה את הקסם של עולם האופרה בכלל ושל המוסיקה של מוצרט בפרט לילדים בכל הגילאים בהפקה מבויימת בתלבושות מרהיבות שאותה כתב וביים ניב הופמן, אחד מבמאי האופרה הצעירים והמוכשרים בישראל כיום. בהפקה יושמעו קטעים המאופרות חליל הקסם, נישואי פיגרו, דון ג'ובני וכך עושות כולן.

בתפקידים הראשיים של האחיות היוצאות למסע הקסום בעולמו של מוצרט תופענה הזמרות-אחיות הילה פחימה (סופרן) ויפעת וייסקופ (מצו-סופרן). עוד משתתפים בהפקה זמרות האופרה סטודיו אפרת אלעזר (סופרן) ואיילה צימבלר (מצו סופרן) והזמר האורח אור בר נתן (בס).
 

עבור לתוכן העמוד