בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

זמרי האופרה סטודיו שרים מוצרט עם התזמורת הסימפונית חיפה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

זמרי האופרה סטודיו שרים מוצרט עם התזמורת הסימפונית חיפה

זמרי האופרה סטודיו שרים מוצרט עם התזמורת הסימפונית חיפה
10 בפברואר בקרית חיים ו-11 בפברואר בחיפה
מנצח: דוד זבה


זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית יופיעו בקונצרט מיוחד עם התזמורת הסימפונית החדשה חיפה, במסגרת סדרת המנויים של התזמורת, בו יבצעו אריות, דואטים ואנסמבלים מתוך האופרות האהובות של מוצרט, נישואי פיגרו, כך עושות כולן, דון ג'ובני וחליל הקסם. דוד זבה, המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו, ינצח על הקונצרטים שיתקיימו בתיאטרון הצפון בקרית חיים ב-10 בפברואר ובאודיטוריום חיפה ב-11 בפברואר בשעה 20:30.

הקונצרט הקרוב יוקדש לאופרות של מוצרט ובעיקר לדמויות הנשים באופרות האלו וליחסים המורכבים בין המעמדות ובין מהנים באופרות של מוצרט.  בקונצרט ישתתפו זמרות הסופרן אפרת אלעזר, אלה וסילביצקי, מימה מילוא ושירה שפיר, זמרת המצו סופרן איילה צימבלר וזמר הבריטון יאיר גורן.
זמרי הסטודיו מבצעים באופן קבוע קטעים מהאופרות של מוצרט במסגרות שונות וכבר הופיעו עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, התזמורת הקאמרית הישראלית ותזמורת סימפונט רעננה.

האופרה סטודיו הוא בית ספר עיוני/מעשי לזמרי אופרה ישראלים שסיימו את לימודיהם באקדמיה למוסיקה מוכרת ונמצאים על סף ראשית הקריירה שלהם. המטרה המרכזית של האופרה סטודיו היא לטפח עתודה אופראית ולעזור לזמרים צעירים לעבוד במקצוע שלהם. כיוון שמדובר בתוכנית לימודים/התנסות לזמרים שכבר סיימו את לימודי הבסיס האקדמיים שלהם, תוכניות הלימוד באופרה סטודיו מבוססות על הרחבת הניסיון והקניית ידע מוסיקלי/דרמטי ברמה האישית ובעיקר על התנסות בעבודה אופראית כאנסמבל. במהלך השנתיים בהם נמצאים הזמרים באופרה סטודיו הם לומדים ומתנסים בפנים השונים של אמנות האופרה, שאת חלקם הגדול הם רוכשים לראשונה במסגרת התוכנית, ומתנסים בהופעות שונות בפני קהל באופן קבוע.
זמרי האופרה סטודיו מופיעים בדרך קבע בהפקות האופרה הישראלית הן בזמן הלימודים באופרה סטודיו והן עם תום השתייכותם לתוכנית. כל אחד מהזמרים שהיו חברים בתוכנית הופיע כבר מספר פעמים רב בהפקות האופרה הישראלית בתפקידים משניים וראשיים גם יחד. בשמונה השנים הראשונות לקיומה של תוכנית אופרה סטודיו הופיעו 30 הזמרים שהשתתפו בתוכנית בכ-70 תפקידים בהפקות האופרה הישראלית וכן השתתפו במספר רב של קונצרטים והופעות ברפרטואר אופראי נרחב ביותר. כל זמרי האופרה סטודיו השתתפו בהפקת לה טרוויאטה בתל אביב (אוקטובר 2001) ולאחר מכן בפסטיבל ויסבאדן בגרמניה (מאי 2003) וזכו לביקורות נלהבות. בסתיו 2005 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בהפקת דידו ואניאס שהועלתה בהצלחה רבה בתל-אביב ובשטוטגרט.
האופרה סטודיו נתמך על ידי קרן משפחת צבי ועפרה מיתר, אגודת הידידים הבריטים של האופרה הישראלית, ליאורה גולדמן לזכרה של אמה, אהובה (לילי) גולדמן, לאומי בנקאות פרטית, רחל ובני בירמן, הלן ופטר סימפסון וקרן משפחת קאהן לסיוע הומניטרי.

המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו הוא דוד זבה.
הזמרים המשתתפים בתוכנית האופרה סטודיו לעונת 2009/2010:
אלה וסילביצקי, הילה פחימה, מימה מילוא, שירה שפיר, סופרן; יפעת וייסקופ, איילה צימבלר, מצו-סופרן; יאיר גורן, בריטון.
פסנתרנית: דיליאה ריינין
זמרת נספחת בשנה זו: אפרת אלעזר, סופרן

עבור לתוכן העמוד