בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

העטלף חוגג בווינה – קסם האופרטה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

העטלף חוגג בווינה – קסם האופרטה

העטלף חוגג בווינה – קסם האופרטה
שבת, ה-26 בדצמבר בשעה 11:00 בבית האופרה


סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה העונה בהצלחה רבה. בכל הקונצרטים משתתפים סולני האופרה הישראלית המופיעים בתלבושות מרהיבות ובבימוי חלקי על במת בית האופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט הקרוב בסדרה, "העטלף חוגג בווינה – קסם האופרטה", יוקדש לאריות, דואטים ואנסמבלים מתוך אופרטות אהובות ובראשן לקטעים נרחבים מהאופרטה בהא הידיעה – העטלף מאת יוהאן שטראוס הבן. שטראוס, מלך הוולס הווינאי, כתב אין ספור ולסים, פולקות ומחולות נוספים המבוצעים תדירות על ידי תזמורות ברחבי העולם ובעיקר בקונצרטי סוף השנה האזרחית המתקיימים באופן מסורתי בבתי אופרה ובאולמות קונצרטים ברחבי העולם ב-31 בדצמבר.
העטלף היא ללא כל ספק יצירתו המושלמת ביותר של שטראוס והיא מלאה בנעימה מתגלגלות כיין ובמוסיקה מבעבעת כשמפניה. בקונצרט יבצעו קטעים רבים מהעטלף, בתרגום לעברית, כולל האריות של המשרתת אדלה, הצ'רדש המפורסם של רוזלינדה, ודואט השעון בו מנסה גבריאל פון אייזנשטיין לפתות את אשתו כיוון שהוא משוכנע שהיא מישהי אחרת. כל הדמויות נפגשות בנשף המסורתי שעורך הנסיך אורלובסקי, נשף שאת כל המתרחש בו מנסה לארגן ד"ר פאלקה וזאת כדי לבצע נקמה פרטית בגבריאל פון אייזנשטיין. וכמו בכל נשף, גם בנשף אצל הנסיך אורלובסקי יש אורחים רבים שישירו במהלכו אריות מאופרטות נוספות ביניהן הרוזנת מריצה, האלמנה העליזה, ארץ החיוכים, לה פריקול ועוד וכן מגוון של הפתעות מוסיקליות כיאה למסיבות מן הסוג הזה.
בין הזמרים שישתתפו בקונצרט הפעם זמרות הסופרן מירלה גרדינרו, ליליה גרצובה, הילה פחימה, שירה שפיר ואלה וסילביצקי, זמרות המצו סופרן איילה צימבלר, יפעת וייסקופ ושירה רז וכן הטנורים גיא מנהיים ונמרוד גרינבוים והבריטון יאיר גורן. את הזמרים המשתתפים בקונצרט ילווה ליד הפסנתר איתן שמייסר.

עבור לתוכן העמוד