בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

בעקבות הביקוש הרב נוסף מופע לאופרה "הילד חולם"

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

בעקבות הביקוש הרב נוסף מופע לאופרה "הילד חולם"

בעקבות הביקוש הרב נוסף מופע לאופרה
"הילד חולם" מאת חנוך לוין וגיל שוחט

בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה

בעקבות הביקוש הרב מצד הקהל נוסף מופע לאופרה "הילד חולם"- הפקה חגיגית לציון 25 שנה להקמת האופרה הישראלית.

 המופע הנוסף יתקיים ב-27.1.09 בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה בתל - אביב. האופרה תוצג למשך 6 הופעות סך הכל בין התאריכים 18 – 27 לינואר 2010.

לדברי חנה מוניץ מנכ"לית האופרה הישראלית "העובדה שיש ביקוש גדול לאופרה על טהרת היוצרים הישראליים מצביעה על כברת הדרך הארוכה והמשמעותית שעשתה האופרה הישראלית בטיפוח קהל סקרן ופתוח גם ליצירה ישראלית בתחום זה ועל האמון הרב שיש לקהל בעשייתה של האופרה בישראל".

"הילד חולם" מאת חנוך לוין למוסיקה מאת גיל שוחט הוא המחזה הראשון והיחיד של חנוך לוין העולה כאופרה. האופרה מבוצעת על ידי סולני אופרה ישראלים בבימויו של עמרי ניצן ובניצוחו של דוד שטרן, המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית. על עיצוב התפאורה והתלבושות אחראי האמן החזותי הבינלאומי הנודע גוטפריד הלנוויין. עיצוב התאורה נעשה על ידי אבי יונה בואנו (במבי) והכוריאוגרף הוא גרגור זייפרט.

המחזה "הילד חולם" נחשב לאחד המחזות הישראליים החשובים והפיוטיים ביותר שנכתבו. הוא הועלה בבכורה בשנת 1993, בבימויו של חנוך לוין, כהפקה משותפת של התיאטרון הלאומי "הבימה", התיאטרון העירוני חיפה ופסטיבל ישראל. חנוך לוין עצמו אמר כי הוא רואה את המחזה גם כאופרה. בהזמנת האופרה הישראלית ערכו המלחין גיל שוחט והבמאי עמרי ניצן את המחזה לאופרה מבלי להוסיף ולו מילה אחת שאינה של לוין. גיל שוחט הלחין את היצירה לאופרה.
במחזה, מתאר לוין מסע אלגורי של פליטים שאינם רצויים באף מקום, המחפשים מקלט לנפשם.

כל הסולנים המשתתפים בהפקת "הילד חולם" הם הבכירים והבולטים בזמרי האופרה הישראלית ומאחוריהם הופעות בהפקות רבות של האופרה הישראלית ובתוכן בכורות עולמיות של אופרות ישראליות.
 
את תפקיד האם תבצענה לסירוגין שתי זמרות הסופרן המובילות של האופרה הישראלית, לריסה טטוייב ואירה ברטמן, את תפקיד הילד תבצע זמרת הסופרן הילה בג'יו ואת תפקיד האישה שנולדה לאהבה תבצע זמרת המצו סופרן ברכה קול. תפקידי הגברים המרכזיים יתחלקו בין שני זמרים. זמר הטנור גיא מנהיים והבריטון נח בריגר.את תפקיד הילד המת תבצע זמרת הסופרן הצעירה עינת ארונשטיין .
עוד משתתפים בהפקה זמר הבריטון ולדימיר בראון, זמרת המצו סופרן שירה רז, זמר הבריטון סורין סמיליאן,זמרת הסופרן קארין שיפרין, זמרת הסופרן ליליה גרצובה וכן השחקן רמי ברוך (ששיחק ומשחק בימים אלו במחזות רבים של חנוך לוין) בתפקיד שותת הדם.


תאריכים:
יום ב' 18.1.10  בשעה: 20:00
יום ד' 20.1.10  בשעה: 20:00
יום ו' 22.1.10  בשעה: 13:00
מוצ"ש 23.1.10  בשעה: 20:00
יום ב' 25.1.10  בשעה: 20:00
יום ד' 27.1.10  בשעה: 20:00
משך המופע: כשעתיים

 

עבור לתוכן העמוד