בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

זמרי האופרה סטודיו בקונצרט אתנחתא

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

זמרי האופרה סטודיו בקונצרט אתנחתא


זמרי האופרה סטודיו בקונצרט אתנחתא
יום שני, ה-30 בנובמבר 2009 בשעה 17:00
באולם הקונצרטים ע"ש הנרי קראון בירושלים
ובשידור ישיר בקול המוסיקה

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית יופיעו לראשונה במסגרת קונצרטי אתנחתא המתקיימים בימי שני אחר הצהריים באולם הקונצרטים ע"ש הנרי קראון בירושלים ומועברים בשידור ישיר בקול המוסיקה.
הקונצרט של זמרי האופרה סטודיו בסדרת אתנחתא יתקיים ביום שני ה-30 בנובמבר.
הכניסה לקונצרטי אתנחתא היא ללא תשלום והקונצרטים, אותם מפיקה ומנחה חיותה דביר, מועברים בשידור ישיר בקול המוסיקה.

בקונצרט הקרוב יבצעו שמונת סולני האופרה סטודיו, בליווי ליד הפסנתר של דוד זבה, המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו, אריות ודואטים מרפרטואר אופראי נרחב כולל מתוך האופרות סיפורי הופמן (אופנבך), לקמה (דליב), פורגי ובס (גרשווין), כרמן (ביזה), כך עושות כולן (מוצרט), טוסקה (פוצ'יני), הספר מסוויליה (רוסיני), שמשון ודלילה (סן-סנס), בני קפולט ובני מונטגיו (בליני), נישואי פיגרו (מוצרט), ורתר (מסנה) ועוד אופרות נוספות.

האופרה סטודיו באתנחתא:
אפרת אלעזר, אלה וסילביצקי, הילה פחימה, מימה מילוא, שירה שפיר, סופרן
יפעת וייסקופ, איילה צימבלר, מצו-סופרן
יאיר גורן, בריטון.
דוד זבה, מנהל מוסיקלי ופסנתרן

האופרה סטודיו - התוכנית לזמרים צעירים של האופרה הישראלית
האופרה סטודיו הוא בית ספר עיוני/מעשי לזמרי אופרה ישראלים שסיימו את לימודיהם באקדמיה למוסיקה מוכרת ונמצאים על סף ראשית הקריירה שלהם. המטרה המרכזית של האופרה סטודיו היא לטפח עתודה אופראית ולעזור לזמרים צעירים לעבוד במקצוע שלהם. כיוון שמדובר בתוכנית לימודים/התנסות לזמרים שכבר סיימו את לימודי הבסיס האקדמיים שלהם, תוכניות הלימוד באופרה סטודיו מבוססות על הרחבת הניסיון והקניית ידע מוסיקלי/דרמטי ברמה האישית ובעיקר על התנסות בעבודה אופראית כאנסמבל. במהלך השנתיים בהם נמצאים הזמרים באופרה סטודיו הם לומדים ומתנסים בפנים השונים של אמנות האופרה, שאת חלקם הגדול הם רוכשים לראשונה במסגרת התוכנית, ומתנסים בהופעות שונות בפני קהל באופן קבוע.
זמרי האופרה סטודיו מופיעים בדרך קבע בהפקות האופרה הישראלית הן בזמן הלימודים באופרה סטודיו והן עם תום השתייכותם לתוכנית. כל אחד מהזמרים שהיו חברים בתוכנית הופיע כבר מספר פעמים רב בהפקות האופרה הישראלית בתפקידים משניים וראשיים גם יחד. בשמונה השנים הראשונות לקיומה של תוכנית אופרה סטודיו הופיעו 30 הזמרים שהשתתפו בתוכנית בכ-70 תפקידים בהפקות האופרה הישראלית וכן השתתפו במספר רב של קונצרטים והופעות ברפרטואר אופראי נרחב ביותר. כל זמרי האופרה סטודיו השתתפו בהפקת לה טרוויאטה בתל אביב (אוקטובר 2001) ולאחר מכן בפסטיבל ויסבאדן בגרמניה (מאי 2003) וזכו לביקורות נלהבות. בסתיו 2005 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בהפקת דידו ואניאס שהועלתה בהצלחה רבה בתל-אביב ובשטוטגרט.
האופרה סטודיו נתמך על ידי קרן משפחת צבי ועפרה מיתר, אגודת הידידים הבריטים של האופרה הישראלית, ליאורה גולדמן לזכרה של אמה, אהובה (לילי) גולדמן, לאומי בנקאות פרטית, רחל ובני בירמן, הלן ופטר סימפסון וקרן משפחת קאהן לסיוע הומניטרי.

המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו הוא דוד זבה.
הזמרים המשתתפים בתוכנית האופרה סטודיו לעונת 2009/2010:
אלה וסילביצקי, הילה פחימה, מימה מילוא, שירה שפיר, סופרן; יפעת וייסקופ, איילה צימבלר, מצו-סופרן; יאיר גורן, בריטון.
פסנתרנית: דיליאה ריינין
זמרת נספחת בשנה זו: אפרת אלעזר, סופרן

 

עבור לתוכן העמוד