בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

"רוסטר" מאת ברק מרשל בבכורה עולמית

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

"רוסטר" מאת ברק מרשל בבכורה עולמית

"רוסטר" יצירת המחול של ברק מרשל

חותמת בבכורה עולמית את פסטיבל "תל אביב דאנס" 2009

הפקה משותפת לאופרה הישראלית ומרכז סוזן דלל

12-13 בנובמבר, בית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה


"רוסטר" יצירתו של הכוריאוגרף הישראלי-אמריקאי ברק מרשל תחתום את פסטיבל "תל אביב דאנס" 2009. היצירה היא הפקה משותפת של האופרה הישראלית וסוזן דלל ותועלה על במת בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה בתאריכים 12-13 בנובמבר 2009.

בשנה שעברה הועלתה במרכז סוזן דלל, בבכורה עולמית, גם כן במסגרת ת"א דאנס  "מונגר", יצירתו של מרשל שזכתה מאז להצלחה גדולה בארץ ולהזמנות רבות בעולם. בעקבות ההצלחה הוזמן מרשל על ידי חנה מוניץ מנכ"ל האופרה הישראלית ויאיר ורדי מנכ"ל מרכז סוזן דלל ליצור יצירה חדשה לבמה גדולה וזאת במסגרת שיתוף הפעולה הקיים בין שני גופי תרבות אלה.

"רוסטר" היא יצירה העוסקת באהבה. כביצירותיו האחרות עוטף מרשל את יצירתו במסגרת נרטיבית וביצירה זו הוא משלב את המחול עם תיאטרון ואופרה. המקורות הספרותיים בהם הוא משתמש הינם מגוונים: המיתולוגיה היוונית, בקט ב"מחכים לגודו",התנ"ך ובעיקר הסיפור הקצר "בונצ'ה שתוק" מאת י.ל. פרץ: סיפורו של אדם שבחייו איש לא שמע עליו ואיש לא היה מודע למעשיו ולאחר מותו הוא זוכה לעדנה והערכה על חייו השקטים אותם חי בשקט עוצר נשימה. גיבורו של מרשל, הוא בעצם אותו בונצ'ה שכל חייו שתק  אבל בחלומו הוא מנסה להינתק מהמציאות ולהבין את פשר אהבתו שלא התממשה.

 ב"רוסטר" משתתפים 12 רקדנים אותם בחר מרשל לאחר אודישנים רבים ועמם נכנס לתהליך של עבודה משותפת,ובניית סיפור חדש, המהווה  את השלד של היצירה החדשה. מרשל הזמין את אמו מרגלית עובד, הנחשבת לאייקון בתרבות הישראלית והרוח החיה בלהקת ענבל במשך שנים רבות, לקחת חלק בהפקה זו. דמותה היא כחוט שני העובר לכל אורכה של היצירה. היא נעה על הבמה ומספרת טקסטים הרלבנטיים ליצירה. בעבודה משתתפת גם זמרת האופרה הישראלית ליליה גרצובה, השרה את "אריית השיגעון" מתוך האופרה "לוצ'יה די למרמור". פס הקול המלווה את ההפקה הוא שילוב מרתק של מוסיקת עולם צוענית ומוסיקת עולם יהודית,  מוסיקת ג'אז ומקצבים סוחפים.

ההפקה בתמיכה מיוחדת רות וד"ר בועז ברק.


 

 


.

 

 

עבור לתוכן העמוד