בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

בקרוב ב"שבת של זהב" שירי ארץ ישראל עם יותם כהן

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

בקרוב ב"שבת של זהב" שירי ארץ ישראל עם יותם כהן

 

בשמלה הסגולה פרח
שירי ארץ ישראל
שבת של זהב עם יותם כהן ואנסמבל מאסטר קוורטט
שבת, ה-21 בנובמבר בשעה 11:00 בבית האופרה


סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה החמישית. בכל הקונצרטים משתתפים זמרי אופרה ישראלים המשתתפים בהפקות האופרה הישראלית. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

בקונצרט הקרוב יופיע זמר הטנור הישראלי יותם כהן בליווי אנסמבל מאסטר קוורטט בתוכנית המוקדשת כולה לז'אנר האהוב של שירי ארץ ישראל היפים והאהובים והמקור השופע של חלק גדול משירים אלו – והוא השירים שהגיעו אלינו מרוסיה. התכנית מביאה עיבודים חדשים בהרכב ובצבע מיוחד, נאמנים לרוח המקור של הקלאסיקה העברית והרוסית מלפני חמישים שנה ויותר.

בין השירים אותם מבצעים יותם כהן והאנסמבל בתכנית זאת: השמלה הסגולה, רחל רחל, ואולי, לילה לילה, מה אומרות עינייך, רק את לי נותרת ועוד שירים אהובים רבים כולל מיטב השיר העממי הרוסי המוכרים לנו היטב כיוון שהשתרשו בזמר העברי: רוח מבדרת, טולקה ראז, עץ התפוח ועוד. השירים מבוצעים בעיבוד לזמר טנור בליווי אקורדיאון, בללייקה, דומרה וגיטרה באס.
בין השירים מבצע האנסמבל קטעים כליים ממבחר הרפרטואר הרוסי.

יותם כהן הוא מזמרי הטנור המובילים בישראל והופיע במגוון גדול של תפקידים ראשיים בהפקות האופרה הישראלית כולל פינקרטון במאדאם בטרפליי, קוורדוסי בטוסקה ודה גרייה במנון לסקו (פוצ'יני), מקדף במקבת (ורדי), בלמונטה בחטיפה מן ההרמון, טמינו בחליל הקסם ודון אוטביו בדון ג'ובני (מוצרט). כמו כן הוא מופיע בקונצרטים רבים בארץ ובחו"ל וכן בהופעות של שירים נפוליטניים, שירי ארץ ישראל, שירים דרום אמריקאיים ועוד.

 


 

עבור לתוכן העמוד