בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

עלמת השלג בבכורה בשעת אופרה לילדים

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

עלמת השלג בבכורה בשעת אופרה לילדים


בכורה בשעת אופרה לילדים
עלמת השלג מאת רימסקי קורסקוב
אגדה קסומה על אהבה בין איתני הטבע

 

במסגרת העונה העשירית של שעת אופרה לילדים, הסדרה הפופולארית של הפקות אופרה קצרות לילדים של האופרה הישראלית, תעלה בשבוע הבא בכורה להפקה חדשה – עלמת השלג מאת המלחין הרוסי רימסקי קורסקוב (על פי סיפור מאת אוסטרובסקי). הבכורה תתקיים ביום שלישי ה-20 באוקטובר, 2009 בשעה 5 אחה"צ באכסדרת בית האופרה במשכן לאמנויות הבמה.

עלמת השלג היא בחורה צעירה שכמו כל הבחרות רוצה לשחק ולבלות עם החברים שלה. אבל ההורים שלה מתנגדים לבקשתה ולא בכדי. כיוון שעלמת השלג אינה עלמה ככל העלמות. עלמת השלג, כשמה כן היא, נולדה לאימא אביב ולאבא כפור והיא כולה עשויה משלג. ולכן עליה להישאר בבית כיוון שאם תהיה חשופה לקרני השמש תימס ותימוג. על עלמת השלג להישאר ביער הקר – אחרת תיעלם.
אבל עלמת השלג, כמו בחורות צעירות רבות, אינה מוכנה לציית להוריה ורוצה לצאת לשחק ביער. לבסוף מאפשרת האם לביתה לצאת ליער תוך כדי שהיא דורשת ממנה לשוב ליער לפני בוא הקיץ. אביה של עלמת השלג פוקד על שדון היער החמוד לשמור על בתו.
ביער נפגשת עלמת השלג עם חברתה זהבה וחבריה לל ואמיר שהם בני אדם רגילים. הבנות רבות ביניהן על אהבת הבנים אך בסופו של דבר זהבה מתאהבת בלל ושלגיה שמרגישה מעט נבגדת שכן גם היא אהבה את לל קוראת לאימה לעזרה. האם מעניקה לעלמת השלג לב בני אדם אמיתי והיא מתאהבת באמיר אך בו ברגע יוצאת השמש וקרניה ממיסות את עלמת השלג, אבל לא לנצח כיוון ששדון היער מעיר אותה מחדש – בזכות אהבת האמת שלה לאמיר עלמת השלג הפכה לבת אדם ועתה תוכל לחיות ולאהוב ככל האדם.

עלמת השלג היא אחת האופרות הרוסיות האהובות ביותר ועתה היא תצטרף לרפרטואר הפקות שעת אופרה לילדים.
את ההפקה ביים ניב הופמן עם תפאורה שעיצבה לילך שחר ותלבושות של אובי בוסי. התרגום לעברית הוא של איריס קרלין והעריכה לש ניב הופמן.
משתתפים:
עלמת השלג – מימה מילוא (סופרן)
לל – איילה צימבלר (מצו סופרן)
זהבה – אלה וסילביצקי (סופרן)
אמיר – יאיר גורן (בריטון)
האימא אביב – שירה שפיר (סופרן)
האב כפור – ויל ליגנל (בריטון)
שדון היער – הילה פחימה (סופרן)

עבור לתוכן העמוד