בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

סדרת קונצרטים חדשה לאופרה סטודיו בעין כרם

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

סדרת קונצרטים חדשה לאופרה סטודיו בעין כרם

זמרי האופרה סטודיו בסדרת קונצרטים
במרכז טארג בעין כרם ירושלים
ובשידור ישיר בקול המוסיקה
הקונצרט הראשון – חגיגת אופרה
ביום שישי, ה-23 באוקטובר בשעה 12:00 בצהריים

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית יערכו גם השנה, בעקבות ההצלחה בעונה שעברה, סדרה של ארבעה קונצרטים במרכז המוסיקה טארג בעין כרם, ירושלים. בכל אחד מהקונצרטים ישתתפו חלק מזמרי האופרה סטודיו בתכניות מגוונות שיתמקדו ברפרטואר אופראי וקולי מתקופות שונות ובסגנונות שונים. הקונצרטים יתקיימו בימי שישי בשעה 12:00 בצהריים ויועברו בשידור ישיר בקול המוסיקה ובכך יוכלו חובבי המוסיקה בכל רחבי הארץ ליהנות גם הם מהקונצרטים.

קונצרט הפתיחה יתקיים ביום שישי ה-23 באוקטובר בשעה 12:00 ובו יגישו זמרי האופרה סטודיו תכנית מגוונת ובה אריות, דואטים, אנסמבלים והפתעות מוסיקליות מאת מלחינים רבים ביניהם מוצרט (חליל הקסם), רימסקי קורסקוב (עלמת השלג), בליני (הפוריטנים), דוניצטי (שיקוי אהבה), סן סנס (שמשון ודלילה), יוהאן שטראוס (העטלף) ומלחינים רבים נוספים.
את הקונצרט ינחה מיכאל אייזנשטדט וילווה ליד הפסנתר אלכסנדר איבנוב, מהפסנתרנים המובילים בצוות האופרה הישראלית.
הקונצרט יועבר בשידור ישיר בקול המוסיקה.

הקונצרטים הנוספים בהמשך הסדרה:
18 בדצמבר: הנשים של מוצרט – מנישואי פיגרו ודון ג'ובני לכך עושות כולן וחליל הקסם
26 בפברואר – חגיגת בל קנטו – רוסיני, בליני ודוניצטי
23 באפריל – עולמן הקסום של זמרות המצו סופרן
הקונצרטים במרכז טארג מתקיימים בימי שישי בשעה 12:00 בצהריים והם מעוברים בשידור ישיר בקול המוסיקה.

האופרה סטודיו הוא בית ספר עיוני/מעשי לזמרי אופרה ישראלים שסיימו את לימודיהם באקדמיה למוסיקה מוכרת ונמצאים על סף ראשית הקריירה שלהם. המטרה המרכזית של האופרה סטודיו היא לטפח עתודה אופראית ולעזור לזמרים צעירים לעבוד במקצוע שלהם. כיוון שמדובר בתוכנית לימודים/התנסות לזמרים שכבר סיימו את לימודי הבסיס האקדמיים שלהם, תוכניות הלימוד באופרה סטודיו מבוססות על הרחבת הניסיון והקניית ידע מוסיקלי/דרמטי ברמה האישית ובעיקר על התנסות בעבודה אופראית כאנסמבל. במהלך השנתיים בהם נמצאים הזמרים באופרה סטודיו הם לומדים ומתנסים בפנים השונים של אמנות האופרה, שאת חלקם הגדול הם רוכשים לראשונה במסגרת התוכנית, ומתנסים בהופעות שונות בפני קהל באופן קבוע.
זמרי האופרה סטודיו מופיעים בדרך קבע בהפקות האופרה הישראלית הן בזמן הלימודים באופרה סטודיו והן עם תום השתייכותם לתוכנית. כל אחד מהזמרים שהיו חברים בתוכנית הופיע כבר מספר פעמים רב בהפקות האופרה הישראלית בתפקידים משניים וראשיים גם יחד. בשמונה השנים הראשונות לקיומה של תוכנית אופרה סטודיו הופיעו 30 הזמרים שהשתתפו בתוכנית בכ-70 תפקידים בהפקות האופרה הישראלית וכן השתתפו במספר רב של קונצרטים והופעות ברפרטואר אופראי נרחב ביותר. כל זמרי האופרה סטודיו השתתפו בהפקת לה טרוויאטה בתל אביב (אוקטובר 2001) ולאחר מכן בפסטיבל ויסבאדן בגרמניה (מאי 2003) וזכו לביקורות נלהבות. בסתיו 2005 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בהפקת דידו ואניאס שהועלתה בהצלחה רבה בתל-אביב ובשטוטגרט.
האופרה סטודיו נתמך על ידי קרן משפחת צבי ועפרה מיתר, אגודת הידידים הבריטים של האופרה הישראלית, ליאורה גולדמן לזכרה של אמה, אהובה (לילי) גולדמן, לאומי בנקאות פרטית, רחל ובני בירמן, הלן ופטר סימפסון וקרן משפחת קאהן לסיוע הומניטרי.

המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו הוא דוד זבה.
הזמרים המשתתפים בתוכנית האופרה סטודיו לעונת 2009/2010:
אלה וסילביצקי, הילה פחימה, מימה מילוא, שירה שפיר, סופרן; יפעת וייסקופ, איילה צימבלר, מצו-סופרן; יאיר גורן, בריטון.
זמרת נספחת בשנה זו: אפרת אלעזר, סופרן

 

עבור לתוכן העמוד