בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

מנגינת החליל

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מנגינת החליל

מנגינת החליל
עיבודים קלאסיים לשירי ארץ ישראל היפים והטובים
לחליל ותזמורת סימפונית
ערב בא – היו לילות – עין גדי – חופים – עטור מצחך
בקונצרט השלישי בסדרה הקלאסית הקלה של האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור

הקונצרט השלישי והאחרון בסדרת הקלאסית הקלה של האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור יביא לאולם הקונצרטים את שירי ארץ ישראל היפים, האהובים והטובים בעיבודים מיוחדים לחליל ותזמורת סימפונית.
נעם בוכמן, החלילן הראשי של התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור ומבכירי נגני החליל בארץ, הוא הסולן בקונצרט מיוחד זה בו ישתתפו גם נגן הגיטרה ראובן סרוסי, והזמר/שחקן צחי סיטון. על התזמורת ינצח דורון סלומון.
הקונצרט יתקיים ב-6 ביולי בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב וב-7 ביולי באולם הקונצרטים ע"ש הנרי קראון בתיאטרון ירושלים.

"החליל הוא פשוט ועדין וקולו כמו קול של הלב." המלים של לאה גולדברג מביעות בצורה המושלמת ביורת את ייחודו של כלי מוסיקלי זה. בקונצרט הקרוב קולו העדין של החליל יחליף את קול האדם ויבצע עיבודים מיוחדים לשירי ארץ ישראל האהובים על כולנו.

בקונצרט יושמעו ממיטב שירי ארץ ישראל שנכתבו על ידי המלחינים המובילים שלנו וביניהם מרדכי זעירא, סשה ארגוב, נעמי שמר, יוני רכטר, שלמה גרוניך, אריה לבנון, דב אהרוני, יהודה שרת, נחום היימן, מתי כספי ודוד זהבי. השירים שיושמעו הם היו לילות, חורשת האקליפטוס, עטור מצחך, עין גדי סימפטיה,  ערב בא, השמלה הסגולה, מחרוזת משירי התרנגולים, ואולי, שיר העמק, ולס להגנת הצומח, חופים, אליעזר בן יהודה והחליל.
את העיבודים הייחודיים לחליל ותזמורת עשו מיטב המלחינים והמעבדים שלנו ביניהם מתי כספי, שמעון כהן, שלמה גרוניך, רפי קדישזון, נעם שריף ועודד זהבי.

נעם בוכמן אומר כי "ניגנתי הרבה יצירות של גדולי המלחינים הקלאסיים, מוסיקה ישראלית ומוסיקה בת זמננו. אני אוהב ומעריץ את באך, בטהובן ומוצרט אך מי שמרגש אותי יותר מכולם הוא שוברט שכתב שירים נפלאים. אותה תחושה מעוררים בי שירים שנכתבו בארץ, שירים שאיכות מנגינתם כמיטב השירים שחיברו שוברט, ברהמס או גרשווין וברנשטיין. שירים אלו הפכו לנכסי צאן ברזל של תרבותנו. ראוי לנו לשמרם ולעולם – להכירם. החלטתי לבצע את השירים, מהיפים שיש, בנגינת חליל – הכלי 'הכי ישראלי'. לא ניסיתי לשנות או לייפות את השירים, אלא לשמור ולשמר את יופיים וזאת מתוך אהבה וענווה."


 

עבור לתוכן העמוד