בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

עונת מחול במשכן 2009/10

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

עונת מחול במשכן 2009/10

עונת מחול במשכן 2009/10
ייצוג בולט למחול העכשווי האמריקאי: להקת מארק מוריס, "האברד סטריט" משיקגו, להקת פול טיילור ולהקת ביל טי. ג'ונס, בכורה עולמית לברק מרשל, בכורה ישראלית לבוריס אייפמן וביקור של להקת הבלט הלאומי הספרדי החשובות בעולם בתחום הפלמנקו


סדרת מחול במשכן 2009/10 , הסדרה המקיפה והגדולה בישראל תארח שש להקות מחול בינלאומיות מתוכן ארבע להקות אמריקאיות, בכורה חדשה ליוצר ברק מרשל ומופעים במסגרת ת"א דאנס בשיתוף מרכז סוזן דלל.

את העונה תפתח להקת האברד סטריט דאנס משיקגו בניהולו האמנותי של  ג'ים וינסנט. הלהקה על  22 רקדניה שיבצעו תכנית מגוונת ובה יצירות מאת כמה מחשובי הכוריאוגרפים כיום: "גנאווה"  לכוריאוגרפיה של נאצ'ו דואטו, "מחוץ לתמונה" לכוריאוגרפיה של אלחנדרו קרודו ויצירה חדשה של ג'ים וינסנט. (חמישי 29.10.09)
http://hubbardstreetdance.com/home.asp

היוצר הישראלי ברק מרשל יעלה במסגרת הסדרה  את "רוסטר" יצירה בבכורה עולמית למוסיקה של ברק מרשל. היצירה ל-11 רקדנים היא בשיתוף הרקדנית מרגלית עובד, אמו של מרשל, לשעבר אחת מהרקדניות המובילות של להקת ענבל.
זוהי יצירה באווירה יהודית אתנית, בשילוב פייטן וחייזן ובמרכזה מספר דמויות הנפגשות בכיכר העיר, כשסיפוריהן משתלבים למארג אחד, בהשפעת סיפורי המיתולוגיה והשפעות ים תיכוניות. מרשל הוזמן ליצור את העבודה החדשה בעקבות הצלחת עבודתו "מונגר" בפסטיבל תל אביב דאנס האחרון, (12.11.09 ,13.11.09 בשיתוף מרכז סוזן דלל במסגרת פסטיבל ת"א דאנס).

להקת המחול האמריקאית של מרק מוריס מחשובי הכוריאוגרפים בעולם, תגיע לישראל ותעלה במסגרת העונה שתי תוכניות האחת על פי יצירה חדשה למוסיקה של בטהובן בארטוק ושומן והשניה:" מחולות מוצרט" למוסיקה של מוצרט והריסון. הלהקה הרוקדת מחול המגשר בין קלאסי לעכשווי מופיעה  בליווי חי של מוסיקאים ההופך את המופע לחוייה המשלבת מחול וקונצרט, (30.12.09 31.12.09 ,2.1.10  , 3.1.10).
http://markmorrisdancegroup.org/

להקת הבלט הלאומי הספרדי בניהולו של חוזה אנטוניו, נחשבת לאחת הלהקות הותיקות הטובות בעולם המבצעת המשמרת את המסורת לצד העכשוויות  של הפלמנקו הספרדי. הלהקה המציינת השנה 30 להיווסדה תבצע בישראל שתי יצירות של חוזה אנטוניו: "האגדה" ו"האריות של העיר וחצר המלוכה"למוסיקה של חוזה אנטוניו רודריגז, חואן רקנה ורפאל מרינלי. (5.11.09, 6.11.09  במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס).
http://balletnacional.mcu.es

להקת המחול פול טיילור אחת מלהקות הבלט המודרני המובילות בארצות הברית שבה ארצה לאחר קרוב ל-20 שנה עם תכנית מגוונת ובה מבחר מיצירותיו החשובות של פול טיילור, אחד הכוריאוגרפים הדרמטיים והחשובים בעולם המחול המודרני כיום. הלהקה תעלה בישראל שני ערבים: תכנית א' "אריות", ו"הבוגד האהוב" ותוכנית ב':"שינויים" "שיז'יגי" ו"אש פרומתאוס" (3.5.10 , 4.5.10 ).
http://www.ptdc.org/

עוד מארה"ב תגיע להקת המחול של ביל. טי. ג'ונס/ארני זיין. הלהקה החוגגת 25 שנות יצירה של מחול אוונגרדי, נועז ושובר מוסכמות תעלה יצירה חדשה המשלבת טקסטים, מוסיקה מקורית והקרנות וידאו ובוחנת את הקשר של בני האדם עם ההיסטוריה דרך מורשתו של הנשיא אברהם לינקולן. יצירה נוספת שתועלה היא: "סרנדה/ההצעה" של ביל טי. ג'ונס. (10.6.10,.11.6.10 ).
http://www.billtjones.org/

את העונה תחתום  להקתו של בוריס אייפמן. להקת המחול הניאו קלאסית האהובה תעלה
בישראל  את הבכורה הישראלית ליצירתו החדשה של אייפמן : "אונייגין און ליין", עיבוד מודרני לנובלה של פושקין "יבגני אונייגין"  וגם את אחת מיצירות המופת של הלהקה :" ג'יזל האדומה" שהועלתה בהצלחה אדירה ברחבי העולם. (3.6.10 ,4.6.10 ,6.6.10 7.6.10 ).


 

עבור לתוכן העמוד