בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

מלגות 2009 לזמרי אופרה צעירים

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מלגות 2009 לזמרי אופרה צעירים

במסגרת מלגות האופרה הישראלית הניתנות לעידוד זמרי אופרה צעירים יוענקו גם השנה מספר מלגות הניתנות על ידי אנשים פרטיים וגופים שונים המשלבים בדרך זו את אהבתם לאמנות האופרה ואת הערכתם לדור הצעיר של זמרי אופרה ישראלים.

ראשון נותני המלגות לזמרים צעירים היה יעקב בסר שהלך לעולמו לפני מספר שנים ולפני מותו תרם כסף לקרן שתמשיך לציין את זכרו על ידי הענקת מלגות לזמרים צעירים. השנה הוענקה המלגה הזו בפעם ה-16 והיא ניתנה לזמרת האופרה הצעירה נעה דנון המופיעה בימים אלו בתפקיד מיכאלה בהפקת כרמן באופרה הישראלית. נעה כבר הופיעה באופן מרשים במספר תפקידים מגוון על במת האופרה הישראלית ובשנה הבאה תצטרף לאנסמבל בית האופרה במגדבורג שבגרמניה.
המלגה ע"ש ברוך גרבוב ז"ל מוענקת השנה בפעם ה-14 והיא תינתן לזמרת המצו סופרן הצעירה שירה רז שכבר ביצעה מספר תפקידים חשובים באופרה הישראלית כולל הופעה מרשימה בתפקיד הכפול של מרתה ופנטליס בהפקת מפיסטופלה בראשית העונה הנוכחית ואת אחת התרנגולות בשועלה הערמומית הקטנה. בשנה הבאה תופיע שירה רז במספר תפקידים נוספים בהפקות האופרה הישראלית כולל סיבל בפאוסט וברתה בספר מסוויליה.

מלגת הגברת סידוניה ברקוביץ', שהלכה לעולמה לפני פחות משנה, תוענק מעתה על ידי בנותיה לזכרה, והשנה היא הוענקה בפעם ה-11 וניתנה לזמרת הסופרן הצעירה ליליה גרצובה, החברה באופרה סטודיו של האופרה הישראלית והמופיעה בקביעות בקונצרטים של האופרה הישראלית ובפעילויות החינוך של האופרה בכל רחבי הארץ.

השנה נוספה מלגה נוספת למלגות אלו, בזכותו של מר אלי לאון שהחליט להעניק מדי שנה שתי מלגות לזמרים מהאופרה סטודיו של האופרה הישראלית. מר אלי לאון החליט להעניק את המלגות לזכר הוריו, אסתר וד"ר אלי לאון, והוא בחר בשנה זו להעניק את המלגות לזמרת הסופרן ליליה גרצובה ולזמר הבריטון יאיר גורן. האופרה הישראלית מודה לאלי לאון שניאות להצטרף למעגל נותני המלגות לזמרי אופרה צעירים ומקווה כי שני הזמרים שקבלו מלגה זו בשנתה הראשונה יצטרפו לרשימה הארוכה של זמרי אופרה ישראלים צעירים ומצליחים.

כמו כן ממשיך המועדון המסחרי התעשייתי להעניק מלגות לזמרי אופרה חברי האופרה סטודיו זו השנה השישית ברציפות והשנה מקבלות את מלגת המועדון זמרות הסופרן רינת גולדמן וליליה גרצובה, החברות באופרה סטודיו של האופרה הישראלית.

החל משנת 1991, בה הוענקה מלגה מסוג זה בפעם הראשונה, זכו במלגות האופרה הישראלית לעידוד זמרי אופרה צעירים קרוב ל-40 זמרים שחלקם מופיעים בקביעות בתפקידים ראשיים באופרה הישראלית ואחרים כבר הופיעו בתפקידים ראשיים בבתי אופרה רבים בכל רחבי העולם.
עבור לתוכן העמוד