בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

כשסטפנו בולאני פוגש את סשה ארגוב

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

כשסטפנו בולאני פוגש את סשה ארגוב

קונצרט הסיום סדרת ג'אז פלוס במשכן
ג'אז פלוס סשה ארגוב
כשסטפנו בולאני פוגש את ענק הזמר העברי
יום ו' -12.6.09


שני עולמות מוסיקליים מרתקים ייפגשו בקונצרט החמישי והאחרון לעונה של סדרת הג'אז במשכן- ג'אז פלוס: אמנותו של כוכב הפסנתר סטפאנו בולאני ולחניו האלמותיים של אלכסנדר "סשה" ארגוב, מגדולי המלחינים שיצרו בישראל מאז ומעולם.

הקונצרט המיוחד יתקיים ביום ו' ה-12.6.09 בבית האופרה –המשכן לאמנויות הבמה בת"א.

מנהל אמנותי של הסדרה: ניצן קרמר.

המפגש בין בולאני למוסיקה של ארגוב נוצר בעת ביקורו הראשון בארץ בשנת 2006 במסגרת סדרת "ג'אז במשכן". ניצן קרמר, מנהלה האמנותי של הסדרה השמיע לבולאני הקלטות שונות של המוסיקה של ארגוב וביקש לדעת אם יעניין אותו לבצע את המוסיקה שלו בעתיד, תשובתו החיובית של בולאני הובילה לביצוע ארבעה קטעים של ארגוב ע"י בולאני בנגינת סולו פסנתר במסגרת פסטיבל הג'אז של תל אביב. על כך נכתב: "בשירים של ארגוב נוספה לליריות העניינית גם מידה של צניעות. בולאני פשוט הראה כמה יפה הם מצלצלים בידיו של פסנתרן ג'ז מעולה."(בן שלו "הארץ").

כעת מורחבת היריעה להפקה חד פעמיתשל ערב שלם בו יבצע הרכב חמישייה מיוחד המונהג ע"י בולאני עיבודים של ג'אזבמיטבו לנכסי צאן הברזל של חתן פרס ישראל סשה ארגוב מי שהלחין עבור להקת הצ'יזבטרון (להקת הזמר של הפלמ"ח), להקת הנח"ל, "בצל ירוק", "התרנגולים" ועבור סרטים, הצגות ומחזות זמר ובהם "שלמה המלך ושלמי הסנדלר" ושיתף פעולה עם חשובי הכותבים בזמר העברי כנתן אלתרמן, חיים חפר, עמוס אטינגר ויורם טהר-לב.

סטפנו בולאני, אהוב ומוכר על חובבי הג'אז בישראל מביקוריו בשנים האחרונות, זוכה למעמד של כוכב על באירופה ומשלב את קריירת הפסנתרנות שלו בתחומי המוסיקה השונים (ג'אז, קלאסי ומוסיקה קלה), עם כתיבת ספרים ואפילו מופעי "סטנד אפ" במדיה האיטלקית.
בולאני מופיע בפורמטים רבים ומגוונים- החל מרסיטלים לפסנתר ועד למופעים עם תזמורות סימפוניות.

ההרכב עמו יופיע בולאני בארץכולל מוזיקאים המרבים להופיע ולהקליט עמו לאורך השנים:

 ניקו גורי ( קלרינט) ,מטובי נגני הקלרינט באירופה בשנים האחרונות. גורי משלב בין הרכבים משלו להקלטות והופעות לצדנגני ג'אזכאנריקו ראבה, לי קוניץ, פאולו פרזו. כמו כן הוא משמש כקלרניתן ראשון בתזמורת הג'אז הנודעת "Vienna art orcestra" .

 אנטונלו סאליס (אקורדיון), החל דרכו כנגן אורגן בהרכבי רוק איטלקיים בשנות ה-70.הוא מקליט ומופיע לצד אומנים כפט מת'יני, לסטר בואי, בובי ווטסון, אנריקו ראבה ועוד רבים וטוביםבנוסף להקלטות והופעות כמוביל הרכבים.

יספר בודילסן (בס אקוסטי) ומורטן לונד (תופים), חברי ה"טריו הדני" של סטפאנו בולאני,שהקליטו עמו2 אלבומים מצליחים.

סדרת ג'אז פלוס

ג'אז פלוס
ג'אז +סשה ארגוב
הפסנתרן סטפאנו בולאני וחמישייתו.
ניקו גורי ( קלרינט)
 אנטונלו סאליס (אקורדיון)
 יספר בודילסן (בס אקוסטי)
 מורטן לונד (תופים)
.
תאריך: יום ו', 12.6.09 בשעה 22:00
משך הקונצרט: כשעתיים
מחיר: 115- 199 ₪
להזמנות: 03-6927777

לעמוד המופע

.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

עבור לתוכן העמוד