בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

ויקטור הוגו באופרה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

ויקטור הוגו באופרה

ארנני, ריגולטו, לה ג'וקונדה ועלובי החיים
שבת, ה-30 במאי בשעה 11:00 בבית האופרה


סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה הרביעית. בכל הקונצרטים משתתפים סולני האופרה הישראלית המופיעים בתלבושות מרהיבות. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט הקרוב בסדרה, "ויקטור הוגו", יוקדש לקטעים ולאריות הנפלאות מהאופרות המבוססות על היצירה הספרותית הנפלאה של ויקטור הוגו, אחד מגדולי המחזאים והסופרים של צרפת בכל הזמנים.
בין השאר יושמעו בקונצרט אריות מהאופרות ארנני מאת ורדי, לוקרציה בורג'יה מאת רוסיני ולה ג'וקונדה מאת פונקיילי. כמו כן יבוצעו אריות מאופרות נוספות המבוססות על מחזות של יוצרים צרפתיים מהמאה ה-19.
במרכז התכנית יעמדו קטעים נבחרים מהאופרה החשובה והאהובה ביותר המבוססת על טקסט של ויקטור הוגו - ריגולטו של ורדי, המבוססת על המחזה "המלך משתעשע" מאת הוגו. כמו כן יבוצעו בתוכנית מספר שירים מהמחזמר עלובי החיים המבוסס את הרומאן רחב היריעה של הוגו.


בין הזמרים שישתתפו בקונצרט יהיו זמרות הסופרן מירלה גרדינרו וליליה גרצובה, זמרות המצו סופרן סבטלנה סנדלר, זמר הטנור גיא מנהיים, זמר הבס-בריטון ולדימיר בראון ועוד זמרים נוספים. את הזמרים המשתתפים בקונצרט ילווה ליד הפסנתר איתן שמייסר.

עבור לתוכן העמוד