בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

תלמידי עכו מגיעים לבית האופרה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

תלמידי עכו מגיעים לבית האופרה

שיתוף פעולה בין האופרה הישראלית, סל תרבות ארצי ועיריית עכו


האופרה הישראלית וסל תרבות ארצי, העובדים יחד שנים רבות כדי להביא תלמיד בתי ספר רבים מכל רחבי הארץ לחזות בהפקות אופרה, חברו עם עיריית עכו כדי לקיים פעילות חינוכית מקיפה בקרב תלמידי בתי הספר התיכוניים בעיר עכו. במסגרת הפעילות יגיעו במהלך החודשים הקרובים כל תלמידי כיתות י' בעיר עכו (למעלה מ-200 תלמידים), הן מבתי הספר היהודיים והן מבתי הספר הערבים בעיר, בקבוצות מעורבות, לבית האופרה בתל אביב, שם יחשפו לראשונה לעולם האופרה. בבית האופרה הם יערכו סיור מאחורי הקלעים וכן ייהנו ממפגש ראשוני עם זמרי אופרה. בעקבות המפגשים בבית האופרה יגיעו גם חלק מהתלמידים לצפות באופרה כרמן בהפקת האופרה הישראלית.
זוהי הפעם הראשונה שעיר כלשהי בישראל מקיימת פעילות רוחבית מן הסוג הזה, במסגרתה כל תלמידי שכבת גיל אחת באותה עיר ייחשפו לעולם האופרה. וכמובן שזו הפעם הראשונה שבה עיר מעורבת בארץ מאפשרת לבני שכבת גיל אחת בעיר, יהודים וערבים יחדיו, לחבור אלו עם אלו וליהנות יחדיו מקסם האופרה. הפעילות לא היתה יוצאת לדרך ללא ברכתו ודחיפתו של ראש העיר עכו, מר שמעון לנקרי, שהיה שותף פעיל ליוזמה מן הרגע הראשון בו יצאה לדרך.
לרגל התחלתה של פעילות זו, וכדי לחשוף את העולם הקסום של האופרה בפני המנהלים והמורים של מערכת החינוך בעיר עכו, התקיים בסוף חודש מרס קונצרט אופרה בפני אנשי החינוך היהודי והערבי
בעיר. בערב שהתקיים באולם החדש ובעל האקוסטיקה הנפלאה של הקונסרבטוריון בעכו נכח גם ראש העיר שברך על הפעילות וקרא לכל מערכת החינוך בעיר לתמוך באופן אקטיבי בפעילות ולהביא להצלחתה בקרב התלמידים בעיר.

עבור לתוכן העמוד