בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

עולמן הקסום של זמרות המצו סופרן

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

עולמן הקסום של זמרות המצו סופרן

עולמן הקסום של זמרות המצו סופרן בשבת של זהב
כרמן, הספר מסוויליה, שמשון ודלילה, ורתר, נישואי פיגרו ועוד
שבת, ה-25 באפריל בשעה 11:00 בבית האופרה


סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה הרביעית. בכל הקונצרטים משתתפים סולני האופרה הישראלית המופיעים בתלבושות מרהיבות. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט הקרוב בסדרה, "עולמן הקסום של זמרות המצו סופרן", יוקדש לקטעים לאריות הנפלאות של זמרות המצו סופרן באופרות האיטלקיות, הצרפתיות, הרוסיות ועוד מתוך אופרות של ורדי, צ'ייקובסקי, רוסיני, מסנה, סן-סנס, מוצרט, הנדל, אופנבך ועוד. 
נפגוש בקונצרט זה את כרמן, המאמינה באהבה חופשית, את שרלוט (מהאופרה ורתר) שמתייסרת על כי לא הלכה אחר רחשי ליבה, את פננה, בתו של המלך נבוקו (מהאופרה של ורדי) המתאהבת בישמעאל, קצין הצבא היהודי ומוכנה להתגייר כדי להיות עם אהובה, את ז'אן דרק מהאופרה העלמה מאורליאן של צ'ייקובסקי, את דלילה המפתה את שמשון מהאופרה שמשון ודלילה, את אזוצ'נה הצוענייה מהטרובדור ואת אולריקה מגדת העתידות מנשף מסכות, את האם העיוורת של לה ג'וקונדה, את רוזינה מלאת החיים מהספר מסוויליה ועוד ועוד.
כמו כן נפגוש שלל דמויות גבריות (תפקידי מכנסיים) מעולם האופרה ביניהן המוזה הנפלאה של הופמן מהאופרה סיפורי הופמן, את עלם החמודות המקסים כרובינו מנישואי פיגרו, את אוקטביאן המאהב לאחר לילה של סערת חושים עם המרשלין באופרה רוזנקווליר (אביר הורד), את אורלובסקי הנסיך הרוסי מהעטלף, את ססטו הזועם על רצח אביו מהאופרה יוליוס קיסר  במצרים,
ועוד אינספור דמויות חינניות שכולן מבוצעות על ידי זמרות מצו סופרן וכן שירים אהובים ואריות מתוך מחזות זמר אהובים.

בין זמרות המצו סופרן שתשתתפנה בקונצרט יהיו רחל פרנקל, סבטלנה סנדלר, קרין הוכמן, אלכסנדרה שבת, אלה פרימרמן אילה צימבלר וזהר אגמון. את הזמרות המשתתפות בקונצרט ילווה ליד הפסנתר איתן שמייסר.

עבור לתוכן העמוד