בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

ספרות ואופרה בימי שישי בבוקר במשכנות שאננים

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

ספרות ואופרה בימי שישי בבוקר במשכנות שאננים

ספרות ואופרה בימי שישי בבוקר במשכנות שאננים
סדרת הרצאות מודגמות על הקשר ההדוק
בין העולם הקסום של האופרה לגדולי הסופרים והמחזאים – שקספיר, הוגו, גתה, פושקין
ו-א.ב. יהושע
המפגש הקרוב – אופרה ושקספיר ב-24 במרס

משכנות שאננים והאופרה הישראלית מציגים סדרת מפגשים העוסקת בקשר ההדוק בין אופרה לספרות.
מלחיני האופרה באשר הם תמיד פנו ליצירות הגדולות בעולם הספרות כדי ליצור את האופרות המרגשות שלהם. בסדרת ההרצאות המודגמות ספרות ואופרה" ייבחן את הקשר רב השנים בין אופרה וספרות ויושם דגש על הסגנונות השונים תוך כדי התמקדות בחמישה מגדולי הסופרים בכל הזמנים וביצירותיהם שהועברו לבמת האופרה.
בכל מפגש יופיעו זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית בביצוע קטעים מהאופרות הרלבנטיות וכן יופיע מרצה אורח.
מנחה הסדרה: מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.
כל המפגשים יתקיימו ביום שישי בשעה 11 בבוקר במשכנות שאננים, ירושלים. המפגש הקרוב יתקיים ביום שישי ה-24 באפריל ונושאו – אופרה ושקספיר.
לפרטים ולהרשמה 026292212

במפגש הקרוב ישתתף פרופסור אברהם עוז, אחד מהמומחים הגדולים ליצירתו של שקספיר בארץ שאף תרגם רבות מיצירותיו של שקספיר לשפה העברית.  אברהם עוז, מתרגם ופרופסור לתולדות התיאטרון,  למד ספרות אנגלית ואמנות התיאטרון באוניברסיטת תל-אביב ולימודי דוקטורט באוניברסיטת בריסטול באנגליה. תוך כדי לימודיו ועם סיומיהם לימד באוניברסיטת תל-אביב, בסמינר הקיבוצים, בבית-הספר לאמנות הבמה "בית-צבי" ומאז 1988 באוניברסיטת חיפה. הוא הוזמן להורות כפרופסור אורח בחוג לתולדות התיאטרון באוניברסיטה העברית בירושלים ועוד. בנוסף על פעילותו האקדמית, עסק אברהם עוז בביקורת תיאטרון וערך והגיש את התכנית "בימות ובדים", מגזין שבועי משודר לענייני תיאטרון. הוא גם שימש בועדות אמנותיות של התיאטרון הקאמרי, התיאטרון העירוני חיפה ובתיאטרון הלאומי הבימה. פרופסור אברהם עוז הוא פרשן שקספיר בעל שם עולמי. בצד ספריו ומאמריו הרבים בארץ ובחו"ל על שקספיר, מארלו ובני דורם, ועיוניו בתיאוריה וההיסטוריה של התיאטרון הפוליטי וקשריו עם עליית הלאומיות, תירגם לעברית מחזות ואופרות מאנגלית וגרמנית מאת שקספיר, ברכט, פינטר ואחרים.
עוז ישוחח על יצירתו של שקספיר בפרט ועל ואותם מחזות שהפכו לאופרות מוצלחות בפרט כמו רומיאו ויוליה, אותלו ואחרים.

סולני האופרה הישראלית ישמיעו בליווי הפסנתרנית מריה ניקיטין אריות ודואטים מאופרות המבוססות על היצירות של שקספיר ביניהן אותלו ופלסטף מאת ורדי, המלט מאת תומא, ושלוש אופרות המבוססות על המחזה רומיאו ויוליה - רומיאו ויוליה מאת גונו, בני קפולט ובני מונטגיו מאת בליני וסיפור הפרברים מאת ברנשטיין.

בהמשך הסדרה:
8 במאי
אופרה וגתה – פרופסור שמעון לוי
ד"ר פאוסט ויסוריו של ורתר הצעיר – שתיים מיצירות המופת של הספרות הגרמנית זכו לתחייה אופראית בידי גונו ובויטו (פאוסט) ומסנה (ורתר).

 

עבור לתוכן העמוד