בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

זמרת הסופרן הישראלית קלייר מגנאג'י התקבלה לתחרות הזמרה היוקרתית "זמר העולם"

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

זמרת הסופרן הישראלית קלייר מגנאג'י התקבלה לתחרות הזמרה היוקרתית "זמר העולם"

זמרת הסופרן הישראלית קלייר מגנאג'י
התקבלה לתחרות הזמרה היוקרתית "זמר העולם"
בקרדיף, בחודש יוני 2009


זמרת הסופרן הישראלית קלייר מגנאג'י, היא אחת מה-25 זמרי האופרה שנבחרו בקפידה לאחר אודיציות בהן נבחנו למעלה מ-600 זמרים מ-68 מדינות, להשתתף בתחרות הזמרה היוקרתית "זמר העולם" בקרדיף, וולס, אשר תתקיים בחודש יוני 2009.

תחרות "זמר העולם" התקיימה לראשונה בקרדיף בשנת 1983 והפכה לאחת התחרויות החשובות בעולם הזמרה הבינלאומי בסוף שנות ה-90. התחרות מתקיימת מדי שנתיים וכל פעם משתתפים בה-25 זמרים כאשר העיקרון המנחה היחיד בבחירת הזמרים הוא שלא יהיה יותר מזמר אחד מכל מדינה המשתתפת בתחרות. בשנה זו ישתתפו זמרים ממדינות שונות ובהן אנדורה (פעם ראשונה בתחרות), ארגנטינה, צ'ילי, הונגריה, איטליה, יפן, קוריאה, מכסיקו, ניו זילנד, דרום אפריקה, אוקריאנה ועוד. בין הזמרים המשתתפים גם הבריטון הקנדי אטיין דופיי ששר את תפקיד לסקו במנון לסקו (פוצ'יני) באופרה הישראלית.
בין הזמרים שזכו בתחרות יוקרתית זו בעבר ניתן למנות את ברין טרפל, קריטה מטילה, דמיטרי הורוסטובסקי, ליזה גסטין וגם מריוס ברנסיו (2001) השר בימים אלו את תפקיד רודולפו בלה בוהם באופרה הישראלית וטומי הקאלה (2003) ששר את תפקיד סילביו בפליאצ'י באופרה הישראלית. בשנותיה הראשונות של התחרות השתתפו בה הזמרים הישראלים ירון וינדמילר, מיכל שמיר, אסיה דוידוב, רעיה גונן-זיסקינד, איליה לוינסקי והדר הלוי. הזמרת הישראלית היחידה שהשתתפה בתחרות יוקרתית זו בשנים האחרונות היא זמרת הסופרן ויקטוריה ספרונובה.
בחודש הבא תשיר קלייר מגנאג'י את תפקיד הסופרן במתיאוס פסיון מאת באך במסגרת הסדרה הליטורגית המשותפת לאופרה הישראלית ולתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור.

קלייר מקנג'י, נולדה בישראל והיא בוגרת האקדמיה למוסיקה בתל-אביב. היא המשיכה את לימודיה בבוסטון ובניו-יורק. זכתה לשבחים נלהבים מהמגזין היוקרתי American Record Guide על הופעת הבכורה שלה בתפקיד טוליה באופרה נצחונה של קמילה (בונונצ'יני) בבוסטון. מאז הופיעה בתפקידים האש/הנסיכה בנער והכשפים (רוול) בקיימברידג', הנכדה בצחוק של עכברוש (א. שריף) עם התזמורת הקאמרית הישראלית וצרלינה בדון ג'ובני (מוצרט) עם התזמורת הסימפונית החדשה חיפה. בקונצרטים שרה עם מיטב התזמורות הישראליות, בין היתר במשיח ודיקסיט דומינוס של הנדל, המיסה הגדולה בדו מינור של מוצרט, הסימפוניה הרביעית של מהלר ורקוויאם גרמני מאת ברהמס. בקיץ 2005 השתתפה באקדמיה האירופית לזמרים צעירים של פסטיבל אקס-אן-פרובנס, שם הופיעה ברסיטלים  שהוקלטו לערוץ הצרפתי ARTE. הופיעה בפסטיבל ישראל, פסטיבל פליציה בלומנטל עם הקמראטה ירושלים, פסטיבל Lo Gai Saber עם אנסמבל בוסטון קמראטה ועוד. זוכת מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל משנת 2005, המכון הישראלי לאמנות הזמרה, וקונסרבטוריון ניו-אינגלנד בבוסטון. באופרה הישראלית הופיעה בתפקיד דספינה בכך עושות כולן (מוצרט), רועת צאן בארמיד (גלוק) והנזירה אוספת התרמות בנזירה אנג'ליקה (פוצ'יני).
www.clairemeghnagi.com

 


 

עבור לתוכן העמוד