בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

חגיגה דרום אמריקאית

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

חגיגה דרום אמריקאית

שבת של זהב – חגיגה דרום אמריקאית
עם יותם כהן והאנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי

שבת, ה-28 במרס בשעה 11:00 בבית האופרה

סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה הרביעית. בכל הקונצרטים משתתפים סולני האופרה הישראלית המופיעים בתלבושות מרהיבות. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט הקרוב בסדרה, "חגיגה דרום אמריקאית", יביא לבמה את זמר הטנור הישראלי יותם כהן, שתוכניותיו השונות בסדרה שבת של זהב זוכות להצלחה מרובה. הפעם ילווה את יותם כהן האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי (שחבריו מנגנים על כלים דרום אמריקאיים אותנטיים כמו הצ'רנגו, גיטרה, בומבו, חליל פאן ועוד) בתוכנית ארגנטינאית המבוססת על שיריו של המלחין הארגנטינאי הנודע אריאל רמירז (מחבר המיסה קריולה) ואחרים. לצד קטעים מפורסמים מתוך המיסה קריולה ונאוידאד נואסטרה, יבוצעו גם שירים מוכרים יותר כמו אלפונסינה והים, קוטף הכותנה, קרנבליטו, בסמה מוצ'ו, היסטוריה די און אמור לצד שירים מוכרים פחות בעיבודים מיוחדים להרכב זה. 

יותם כהן הוא מזמרי הטנור הבכירים במדינת ישראל המופיע דר קבע במגוון תפקידים ראשיים באופרה הישראלית וכן מופיע בקביעות בקונצרטים של מוסיקה פופולארית ועממית ישראלית, רוסית ודרום אמריקאית.

המנהל המוסיקלי של האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי הוא נתן פורמנסקי, וחברי האנסמבל הנוספים, מרסלו סובר, קלאודיו כהן טריקה, דוד קרלסברג ואמי חפץ, הם כולם ילידי ארגנטינה ובוגרי אקדמיות למוסיקה המנגנים על כלים דרום אמריקאיים אותנטיים כולל הרקינטו, קנה, סמפוניה, נבל פרואני, גיטרות, חליל, אקורדיאון ועוד. אל חברי האנסמבל מצטרפת גם נגנית הפסנתר ז'אנה מיקלין.

עבור לתוכן העמוד