בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

מתחרות רובינשטיין לבמת המשכן

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מתחרות רובינשטיין לבמת המשכן

מתחרות רובינשטיין לבמת המשכן
צ'ינג יון הו ורומן רבינוביץ', הזוכים בתחרות רובינשטיין לפסנתר
ברסיטל משותף בסדרה מוסיקאים גדולים במשכן
8 בפברואר בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה


הסדרה מוסיקאים גדולים במשכן, סדרת הדגל של האופרה הישראלית במשכן לאמנויות הבמה, ממשיכה עם רסיטל ייחודי בו יופיעו על הבמה שני הפסנתרנים שזכו בתחרות רובינשטיין לפסנתר האחרונה שהתקיימה לפני פחות משנה בתל-אביב.
כזכור חבר השופטים בתחרות העניק את הפרס השני בתחרות במשותף לפסנתרנית צ'ינג יון הו מטייואן ולפסנתרן הישראלי רומן רבינוביץ'. בעקבת הזכייה המשותפת בפרס הוזמנו שני הפסנתרנים חלוק רסיטל בו כל אחד ינגן קטעי סולו וכמו כן ינגנו יחדיו בארבע ידיים. שני הפסנתרנים ינגנו רסיטל משותף באולם ויגמור היוקרתי בלונדון ב-5 בפברואר מטעם אגדות ארתור רובינשטיין ולאחר מכן יגיעו ארצה כדי לנגן את הרסיטל במסגרת הסדרה מוסיקאים גדולים במשכן.

הפסנתרנית צ'ינג יון הו, שלמדה בג'וליארד בארצות הברית לאחר שעזבה את מולדתה בגיל צעיר, זכתה גם בפרס חביבת הקהל בתחרות רובינשטיין האחרונה ומאז הספיקה להופיע בקונצרטים עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית וכן עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון. כיום היא מתגוררת בלונדון. הפסנתרן הישראלי רומן רבינוביץ', נולד בטשקנט ועלה ארצה עם הוריו בגיל תשע. עוד בטרם מלאו לו 11, כבר הופיע לראשונה כסולן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה. כיום הוא מתגורר בארצות הברית ולומד במכון קרטיס בפילדלפיה. הקריירה של שני הפסנתרנים נסקה לאחר הזכייה בפרס היוקרתי בתחרות רובינשטיין לפני קצת פחות משנה.

ברסיטל המשותף ינגנו צ'ינג יון הו ורומן רבינוביץ' יצירות לפסנתר ארבע ידיים מאת סטרווינסקי (פטרושקה) ושוברט. כמו כן ינגן רבינוביץ' יצירות לפסנתר סולו מאת בטהובן ורחמנינוב בעוד הו תנגן יצירות לפסנתר סולו מאת שופן, רוול ויוהאן שטראוס.

התכנית:
פרנץ שוברט     (1797 – 1827)
פנטסייה בפה מינור לפסנתר ארבע ידיים, ד. 940
רומן רבינוביץ':
לודביג ון בטהובן (1770 – 1827)
סונטה לפסנתר מספר 31 בלה במול מז'ור, אופוס 110
סרגיי רחמנינוב (1873 – 1943)
שלושה פרלודים
צ'ינג יון הו:
פרדריק שופן (1810 – 1849)
ברקרולה בפה דייז מז'ור אופוס 60
מוריס רוול (1875 – 1937)
גספאר של הלילה
יוהאן שטראוס (1825 – 1899)/אדולף שולץ-אוולר (1828 – 1862)
ערבסקה על הדנובה הכחולה והיפה
איגור סטרווינסקי ( 1882 – 1971)
פטרושקה – סוויטה לפסנתר ארבע ידיים

 

עבור לתוכן העמוד