בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

חליל הקסם בקונצרט לכל המשפחה במוזיאון תל-אביב

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

חליל הקסם בקונצרט לכל המשפחה במוזיאון תל-אביב

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית
מציגים את חליל הקסם בקונצרט לכל המשפחה
עם התזמורת הקאמרית הישראלית
מוזיאון תל-אביב – 14 ו-15 בינואר

 

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית מציגים את האופרה הפופולארית של מוצרט חליל הקסם בגרסא מיוחדת בשפה העברית במסגרת סדרת קונצרטים למשפחה של התזמורת הקאמרית הישראלית.
על סולני האופרה סטודיו והתזמורת הקאמרית הישראלית ינצח דוד זבה, המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו, ומלאכת הבימוי היא בידיו של ניב הופמן, מבמאי האופרה הצעירים המובילים בישראל כיום.
חליל הקסם, בהפקה מבוימת למחצה עם תלבושות מרהיבות שמשכה כשעה, יועלה במוזיאון תל אביב ב-14 (שתי הצגות בשעות 17:00 ו-18:30) וב-15 בינואר (הצגה אחת בשעה 17:00).

חליל הקסם היא האופרה האחרונה שמוצרט הלחין לליברית שכתב עמנואל שיקנדר, שהיה שחקן-זמר, במאי ובעל תיאטרון בווינה. מדובר ללא כל ספק באחת האופרות הפופולאריות ביותר ברפרטואר כיום.
בגרסא של האופרה סטודיו, בבימויו של ניב הופמן, חליל הקסם הוא סיפורו של פפגנו, איש הציפורים טוב הלב, השמח והפחדן מעט היוצא במשימה חשובה אך מעט מפחידה מטעם מלכת הלילה. זו שולחת את פפגנו להציל את בתה, הנסיכה פמינה, שנחטפה, כך היא מסבירה לפפגנו, בידי המכשף הנורא זרסטרו. המלכה מציידת את פפגנו בחליל קסם ושולחת אותו לדרכו שכשהוא מלווה בידי שלוש הגבירות שלה. פפגנו אכן מצליח למצוא את הנסיכה פמינה ולהעביר לה את המסר כי הנסיך טמינו אוהב רק אותה ומחכה לה בארמונו. אך פפגנו נעצב על כי הוא לא מוצא כל חברה לעצמו. בסופו של דבר הכל בא על מקומו בשלום – זרסטרו מתברר כדמות חיובית המסביר לפמינה עד כמה מלכת הלילה, שציוותה על פמינה לרצוח את זרסטרו, היא אישה רעה מטיבה ועד כמה הטוב שורר בממלכתו שלו ואפילו פפגנו בסופו של דבר מוצא אהבה בזרועותיה של פפגנה שלו.

בהפקה זו משתתפים זמר הבריטון יאיר גורן בתפקיד פפגנו, זמרות הסופרן שירה שפיר ורינת גולדמן החולקות ביניהן את תפקיד הנסיכה פמינה, הזמרת הצעירה שיראל חידקל בתפקיד מלכת הלילה, זמר הבס אביאל ליגנל בתפקיד זרסטרו, זמרת הסופרן מימה מילו בתפקיד פפגנו והזמרות אלה רוזנר, לימור אילן ואיילה צימבלר בתפקיד שלוש הגברות של מלכת הלילה.

האופרה סטודיו,התכנית לזמרים צעירים של האופרה הישראלית,  נתמך על ידי קרן משפחת צבי ועפרה מיתר, ליאורה גולדמן לזכרה של אמה, אהובה (לילי) גולדמן, רחל ובני בירמן, קרן משפחת קאהן לסיוע הומניטרי, קרן התרבות אמריקה-ישראל ובנק לאומי.

הזמרים חברי האופרה סטודיו בשנת 2008/09 הם:
רינת גולדמן, ליליה גרצובה, מימה מילוא, שירה שפיר, סופרן
לימור אילן, איילה צימבלר, מצו-סופרן
יאיר גורן, בריטון
מריה ניקיטין, פסנתרנית
זמרת נספחת בשנה זו: זוהר אגמון, מצו סופרן

עבור לתוכן העמוד