האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر

הכשרת זמרים וזמרות אופרה מהחברה הערבית בשיתוף פוליפוני לחינוך

הכשרת זמרים וזמרות אופרה מהחברה הערבית בשיתוף פוליפוני לחינוך


כללי:
האופרה הישראלית מאמינה כי למוסיקה קלאסית בכלל ולאופרה בפרט יש עוצמה ייחודית ביכולתה המאפשרת לגשר על פערים חברתיים ותרבותיים ופועלת לקיום חברה ישראלית פתוחה ושוויונית. לאורך שנות קיומה של האופרה הישראלית השתתפו בהפקות שלה זמרי אופרה ישראליים רבים אך מתוכם רק בודדים הגיעו מהחברה הערבית. גם במוסדות ההשכלה הגבוהה במסלולי הזמרה האופראית אין משתתפים רבים מהחברה הערבית שבה יש תזמורות והרכבים כליים המנגנים מוסיקה קלאסית מערבית וערבית אולם אין תוכנית שפותחת בפני צעירים מהחברה את עולם השירה האופראית.

מטרת הפרויקט: 
פרויקט רב שנתי שמטרתו הוראת השירה הקלאסית/אופראית לזמרות וזמרים מהמגזר הערבי. 

הדרך: 
שיתוף פעולה עם עמותת פוליפוני שפועלת בנצרת עם מוזיקאים צעירים כאשר חלק מהמפגשים מתקיימים בקונסרבטוריון של פוליפוני בנצרת וחלקם בבי האופרה הישרלאית.
תוכנית לימודים שנתית מתמשכת ל-8 זמרים/ות בגיל תיכון במהלכה הזמרות מקבלות שיעורי פיתוח קול ממורות מטעם האופרה הישראלית. כמו כן הזמרות מקבלות שיעורים והדרכה במגוןן נושאים נוספים כגון תנועה, בימוי אופרה, היסטוריה של האופרה ועובדות עם מיטב המוסיקאים העובדים באופרה הישראלית באופן שוטף. הזמרות צופות באופן קבוע בהפקות האופרה הישראלית.  
התוכנית מהווה מודל ייחודי של שיתוף מוסיקאים צעירים מוכשרים, יהודים וערבים, סביב מוסיקה ואומנות בחברה. 
כמו כל הפעילות של פוליפוני ושל האופרה הישראלית, פיתוח התחום הווקאלי בחברה הערבית יתבסס בראש ובראשונה על שאיפה בלתי מתפשרת למצוינות וישלב עבודה על פיתוח האישי של התלמידים כזמרים וזמרות וכאזרחים מעורבים בחברה הרב-תרבותית של ישראל.
                 

התוכנית מתקיימת בתמיכת מפעל הפיס.
תודה לעירית רפפורט על תמיכתה בתוכנית.

מפעל הפיס
פוליפוניעבור לתוכן העמוד